TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Infokioski mają ułatwiać podróże
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.05.2018 10:59:14
Infokioski mają ułatwiać podróże (foto: PKP PLK)

Nowe infokioski już służą podróżnym na peronach m.in. w Zielonej Górze, Jeleniej Górze, Częstochowie Stradom, Zawierciu i Warszawie Gdańskiej. Kolejne będą dla podróżnych w Warszawie.

Nowe infokioski już służą podróżnym na peronach m.in. w Zielonej Górze, Jeleniej Górze, Częstochowie Stradom, Zawierciu i Warszawie Gdańskiej. Kolejne będą dla podróżnych w Warszawie.

Jak podają PKP PLK zapewniają one wygodny dostęp do informacji o rozkładzie jazdy, dokładną informację o najbliższych odjazdach i przyjazdach pociągów, czyli ułatwiają pasażerom podróże.

Montaż interaktywnych urządzeń zawierających informacje o rozkładzie jazdy, PKP Polskie Linie Kolejowe planują na modernizowanych liniach. Podróżni coraz częściej będą z nich korzystać na przebudowanych peronach stacji i przystanków. Zaletą nowoczesnych urządzeń jest czytelny rozkład i większy zakres informacji.

Podstawowym zadaniem infokiosków wielofunkcyjnych jest prezentowanie rozkładów jazdy pociągów (zarówno aktualnych, jak i przyszłych). Podróżny ma możliwość przewijania rozkładu oraz zmiany pliku, który chce przeglądać za pomocą wbudowanych przycisków.

Dodatkowo, posiadają one również tryb wyświetlacza informacyjnego – po przełączeniu podróżny może zapoznać się z listą najbliższych przyjazdów i odjazdów pociągów dotyczących stacji, na której się znajduje. Urządzenia prezentują informacje o 18 najbliższych odjazdach/przyjazdach. Korzystanie z infokiosków możliwe jest w dzień i w nocy. Ekrany są odpowiednio podświetlone i przystosowane dla osób słabowidzących. Montowane na peronach urządzenia są przygotowane do pracy w temperaturze od -35 do +55 ⁰C.

Infokioski mogą prezentować planowy rozkład jazdy, najbliższe odjazdy i przyjazdy lub łączyć dwie funkcjonalności. Pełen zakres informacji jest dostępny dzięki urządzeniom na stacjach w Zielonej Górze i Jeleniej Górze.

Nowoczesne urządzenia prezentujące pasażerom najbliższe odjazdy i przyjazdy pociągów zamontowano ostatnio na trasie z Trójmiasta do Warszawy. Na etapie testów działają na stacjach: Nowy Dwór Mazowiecki, Modlin, Legionowo, Nasielsk, Ciechanów, Działdowo, Tczew, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Gdynia Orłowo. Podobne infokioski znajdują się m.in. w Iławie, Malborku, Piotrkowie Trybunalskim i Poznaniu (Główny). Aktualny rozkład jazdy pociągów jest dostępny dla podróżnych na nowoczesnych urządzeniach w Częstochowie (Stradom), Zawierciu i Warszawie Gdańskiej.

W tym roku PLK planują montaż kolejnych interaktywnych infokiosków na budowanych przystankach na linii obwodowej w Warszawie: Warszawa Wola, Warszawa Młynów, Warszawa Koło oraz w przejściu podziemnym na stacji Zielona Góra.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
infokiosk
stacja
dworzec