TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Industrial Division kupi nowe lokomotywy. Z unijnym wsparciem
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.11.2018 13:26:07 1 komentarz
Industrial Division kupi nowe lokomotywy. Z unijnym wsparciem (foto: ID)

Firma Industrial Division została beneficjentem środków z konkursu organizowanego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych na zakup nowych lokomotyw wielosystemowych do transportu intermodalnego.

Firma Industrial Division z Wrocławia, właściciel marek CARGOUNIT i POWERUNIT, operator wynajmu pojazdów szynowych, została beneficjentem środków z konkursu organizowanego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych na zakup nowych lokomotyw wielosystemowych do transportu intermodalnego.

Projekt Industrial Division został wysoko oceniony, otrzymując aż 31 punktów na 32 możliwe do zdobycia. Dzięki temu firma pozyskała 48,5 mln PLN dotacji, do poziomu 50% kosztów kwalifikowanych projektu, na zakup nowych wielosystemowych lokomotyw do transportu intermodalnego.

"Pozyskane dofinansowanie pozwoli nam na zakup kolejnych pięciu nowoczesnych lokomotyw. W założeniu mają one umożliwić przewoźnikom intermodalnym obsługę europejskich korytarzy transportowych. Trzy lokomotywy będą przeznaczone dla korytarza Północ-Południe, a dwie korytarza Wschód-Zachód. Cały czas rozwijamy naszą flotę pojazdów szynowych. Realizujemy przyjętą strategię rozwoju, w ramach której na bieżąco reagujemy i odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, zarówno jeżeli chodzi o nowe lokomotywy, jak też używane" – komentuje Piotr Ignasiak, Prezes Zarządu CARGOUNIT.

Celem konkursu Rozwój Transportu Morskiego, Śródlądowych Dróg Wodnych i Połączeń Multimodalnych, organizowanego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych, jest dofinansowanie podmiotów w ramach działania OŚ Priorytetowa III, tak aby wydatnie zwiększyć rozwój sieci drogowej TEN – T i samego transportu multimodalnego.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych istnieje od 2007 r. Kompleksowo wspiera Beneficjentów w przygotowaniu i realizacji inwestycji finansowanych z Funduszy Europejskich (Wieloletnie Ramy Finansowe 2007–2013 oraz 20140–2020) oraz instrumentu finansowego Unii Europejskiej "Łącząc Europę" (CEF). Celem Centrum jest racjonalne i efektywne wykorzystanie do 2023 roku wszystkich środki UE przeznaczonych na dofinansowanie projektów transportowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Industrial Division
CUPT
lokomotywa
  • DarekP – 06.11.2018

    Lepszym zdjęciem ilustrującym artykuł powinno być to z ich Vectronem, gdyż plany obejmują zakup lokomotyw wielosystemowych.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.