TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Impulsy SKM Trójmiasto praktycznie niezawodne
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.01.2018 12:07:39 1 komentarz
Impulsy SKM Trójmiasto praktycznie niezawodne

Od prawie dwóch lat po trójmiejskich torach kursują dwa Impulsy dostarczone przez nowosądecki Newag. I radzą sobie znakomicie.

Od prawie dwóch lat po trójmiejskich torach kursują dwa Impulsy dostarczone przez nowosądecki Newag. I radzą sobie znakomicie.

Jak donosi Radio Gdańsk jednostkom przydarzyła się zaledwie jedna awaria, i to też niezależna od producenta i przewoźnika. Przyczyną było zawilgocenie urządzeń po ulewie - tłumaczy w Radiu Gdańsk rzecznik PKP SKM Tomasz Złotoś. Poza tym było też kilka kilkunasto lub kilkudziesięciominutowych opóźnień, spowodowanych najczęściej usterkami ruchomych stopni zamontowanych przy wejściach. Usterki te były spowodowane kolizjami z krawędziami peronów – dodaje.

Generalnie PKP SKM taborowo radzi sobie całkiem nieźle. Jak wynika z danych Radia Gdańsk spółka eksploatuje 59 ezt-ów. Do ruchu potrzeba 48, rezerwa jest zatem zapewniona. Pozwala to na sprawną realizację rozkładu jazdy, jak również szybkie zastępowanie uszkodzonych jednostek składem zastępczym.

Nico gorzej jest za to na linii PKM. Jak informuje Radio Gdańsk spółka posiada 13 szynobusów, ale do zachowania prawidłowego rozkładu, na trasach musi ich być minimum 11.

W ubiegłym roku było kilka sytuacji, kiedy z powodu awarii liczba sprawnych składów była niewystarczająca. W takich przypadkach ratowaliśmy się wypożyczeniem pociągów spalinowych od innych przewoźników. Zdarzyło się też, że musieliśmy kilka pociągów odwołać – tłumaczy na łamach Radia Gdańsk rzecznik SKM.

Jak wiadomo, pisaliśmy o tym w InfoRail.pl w ubiegłym roku część pociągów uległa awariom. PKP SKM musiała nawet posiłkować się wypożyczeniami składów od innych przewoźników – Arrivy i Przewozów Regionalnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SKM
Newag
Impuls
ezt
Trójmiasto
 • Mateusz Hołdowicz – 31.01.2018

  Bo to nie są EZT od Pesy tylko z dobrej firmy.

 • Przemek Magiera – 31.01.2018

  "Generalnie PKP SKM taborowo radzi sobie całkiem nieźle" - i już wiadomo, że nie ma sensu czytać dalej :v

 • Krzysztof Szumlas – 31.01.2018

  Dwa Impulsy - potrzeby mieszkańców w zakresie niezawodności zapewnione w 100%. Brawo. Wow. Uszanowanko tak bardzo.

 • Piotr Łaban – 31.01.2018

  Zobaczymy za parę lat

 • advisor – 31.01.2018

  Oby więcej takich wiadomości!Impuls po raz kolejny pokazał klasę.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !