TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Impuls z wizerunkiem Stanisława Moniuszki
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.04.2019 09:36:06
Impuls z wizerunkiem Stanisława Moniuszki (foto: UMWZ)

Wizerunek kompozytora na zachodniopomorskim Impulsie przypomina o tym, że rok 2019 to Rok Stanisława Moniuszki.

Wizerunek kompozytora na zachodniopomorskim Impulsie przypomina o tym, że rok 2019 to Rok Stanisława Moniuszki.

To kolejny niezwykły pojazd w taborze Pomorza Zachodniego. Pociąg im. Stanisława Moniuszki z zewnątrz jest oklejony wizerunkiem kompozytora. Informacje o artyście można zobaczyć również wewnątrz pojazdu.

Za kilka dni będziemy obchodzić 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Mówimy o nim, że jest kompozytorem zapomnianym i niedocenianym. Chcemy przypomnieć jego sylwetkę i utwory. W regionie zaplanowaliśmy ponad 40 wydarzeń nie tylko stricte artystycznych, ale i takich jak to. Łączymy muzykę z komunikacją i transportem – mówił marszałek Olgierd Geblewicz. Dziś wszyscy czujemy pociąg do opery, dlatego w środku będzie można przeczytać o życiu i twórczości Moniuszki. Mam nadzieję, że wielu podróżnych zostanie zainspirowanych do wzięcia udziału w organizowanych wydarzeniach – dodał marszałek.

Słuchajcie Moniuszki, bo warto – podkreślał dyrektor Opery na Zamku Jacek Jekiel, który jest koordynatorem obchodów Roku Moniuszkowskiego w naszym województwie.

W tym roku przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki - kompozytora, dyrygenta, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej. Obchody Roku Moniuszki przyniosą na Pomorzu Zachodnim dziesiątki wydarzeń, wśród nich: premiery, koncerty, konferencje, wystawy i spotkania poświęcone dokonaniom wybitnego kompozytora.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Impuls
Newag
Zachodniopomorskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.