TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Impuls pojedzie 160 km/h z Krakowa do Tarnowa. Dla WOŚP
UMWM InfoRail.pl - Opublikowano: 13.01.2017 22:51:52 4 komentarze
Impuls pojedzie 160 km/h z Krakowa do Tarnowa. Dla WOŚP

Koleje Małopolskie przyłączają się do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia odbędzie się wyjątkowy przejazd nowoczesnym Impulsem z Krakowa do Jasła i Gorlic. Nawet 160 km/h!

Koleje Małopolskie przyłączają się do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia odbędzie się wyjątkowy przejazd nowoczesnym Impulsem z Krakowa do Jasła i Gorlic. Nawet 160 km/h!

Pasażerowie pojadą pociągiem w zamian za datek wrzucony do puszek WOŚP. A cel zbiórki jest naprawdę szczytny - w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W czasie tej niecodziennej podróży odbędzie się próba pobicia rekordu czasu przejazdu z Gorlic do Krakowa - według rozkładu pociąg pokona tę trasę w 3 godziny i 5 minut z zaplanowanymi postojami 46 minut. Będzie to również pierwszy przejazd pociągu Kolei Małopolskich z prędkością rozkładową 160km/h na trasie Kraków ? Tarnów oraz Tarnów ? Kraków.

Z Krakowa Głównego pociąg odjedzie 15 stycznia o godz. 9:06, a powrót z Gorlic zaplanowano na godz. 18:58 (szczegółowy rozkład do pobrania poniżej). Pasażerowie mogą dołączyć do pociągu na dowolnej stacji, na której pociąg Kolei Małopolskich się zatrzyma.

Podróż pasażerom uprzyjemniać będą koncerty na żywo zespołów: Yellow Pillow, Buskers Band Kraków, ElendeS i Voda.

Organizatorem akcji jest Sztab WOŚP nr 2104 przy Stowarzyszeniu Miłośników Kolei w Krakowie. Projekt pod honorowym patronatem marszałka Jacka Krupy finansowany jest przez Województwo Małopolskie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
WOŚP
 • kolejFAN – 15.01.2017

  Pytanie brzmi: dlaczego pociagi na trasie Tarnów-Kraków nie jezdza 160 km/h skoro taka predkosc max obowiazuje?co stoi na przeszkodzie??

 • Rafel – 15.01.2017

  kolejFAN stacje.

 • sphinx – 15.01.2017

  A ile razy się zepsuł pod drodze to lepiej nie mówić...

 • kolejFAN – 16.01.2017

  @Rafelno ale pociągi przyspieszone które zatrzymują się tylko w Brzesku Bochni Podłężu też jadą 130 km/h więc o co chodzi? chyba nie o stacje. bo rozpędzić mogłyby się bez problemu na tych odcinkach. Ta cała modernizacja była g..warta jeśli pociągi nie będą jeździć 160 km/h!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.