TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Impuls pojedzie 160 km/h z Krakowa do Tarnowa. Dla WOŚP
UMWM InfoRail.pl - Opublikowano: 13.01.2017 22:51:52 4 komentarze
Impuls pojedzie 160 km/h z Krakowa do Tarnowa. Dla WOŚP

Koleje Małopolskie przyłączają się do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia odbędzie się wyjątkowy przejazd nowoczesnym Impulsem z Krakowa do Jasła i Gorlic. Nawet 160 km/h!

Koleje Małopolskie przyłączają się do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia odbędzie się wyjątkowy przejazd nowoczesnym Impulsem z Krakowa do Jasła i Gorlic. Nawet 160 km/h!

Pasażerowie pojadą pociągiem w zamian za datek wrzucony do puszek WOŚP. A cel zbiórki jest naprawdę szczytny - w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W czasie tej niecodziennej podróży odbędzie się próba pobicia rekordu czasu przejazdu z Gorlic do Krakowa - według rozkładu pociąg pokona tę trasę w 3 godziny i 5 minut z zaplanowanymi postojami 46 minut. Będzie to również pierwszy przejazd pociągu Kolei Małopolskich z prędkością rozkładową 160km/h na trasie Kraków ? Tarnów oraz Tarnów ? Kraków.

Z Krakowa Głównego pociąg odjedzie 15 stycznia o godz. 9:06, a powrót z Gorlic zaplanowano na godz. 18:58 (szczegółowy rozkład do pobrania poniżej). Pasażerowie mogą dołączyć do pociągu na dowolnej stacji, na której pociąg Kolei Małopolskich się zatrzyma.

Podróż pasażerom uprzyjemniać będą koncerty na żywo zespołów: Yellow Pillow, Buskers Band Kraków, ElendeS i Voda.

Organizatorem akcji jest Sztab WOŚP nr 2104 przy Stowarzyszeniu Miłośników Kolei w Krakowie. Projekt pod honorowym patronatem marszałka Jacka Krupy finansowany jest przez Województwo Małopolskie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
WOŚP
 • kolejFAN – 15.01.2017

  Pytanie brzmi: dlaczego pociagi na trasie Tarnów-Kraków nie jezdza 160 km/h skoro taka predkosc max obowiazuje?co stoi na przeszkodzie??

 • Rafel – 15.01.2017

  kolejFAN stacje.

 • sphinx – 15.01.2017

  A ile razy się zepsuł pod drodze to lepiej nie mówić...

 • kolejFAN – 16.01.2017

  @Rafelno ale pociągi przyspieszone które zatrzymują się tylko w Brzesku Bochni Podłężu też jadą 130 km/h więc o co chodzi? chyba nie o stacje. bo rozpędzić mogłyby się bez problemu na tych odcinkach. Ta cała modernizacja była g..warta jeśli pociągi nie będą jeździć 160 km/h!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!