TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Impuls już w Przewozach Regionalnych
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.12.2017 15:13:53 7 komentarzy
Impuls już w Przewozach Regionalnych (foto: PR)

Przewozy Regionalne zaprezentowały dziś Impulsa. To pierwszy od dłuższego czasu nowy ezt w barwach przewoźnika.

Przewozy Regionalne zaprezentowały dziś Impulsa. To pierwszy od dłuższego czasu nowy ezt w barwach przewoźnika.

Na trasy nowa jednostka wyjedzie 10 grudnia, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu. Wszystkie trzy zakupione przez Przewozy Regionalne Impulsy będą obsługiwać trasy w Wielkopolsce. Wynika to z umowy zawartej z Urzędem Marszałkowskim. Przewoźnik do obsługi tras w regionie musi wprowadzić tabor nowy lub zmodernizowany.

Wartość zawartego kontraktu opiewa na sumę ponad 61,5 mln zł brutto.

Ezt z rodziny Impuls to jedne z najnowocześniejszych pojazdów szynowych produkowanych w Polsce. Są to pojazdy niskopodłogowe z jednoprzestrzennym wnętrzem, wyposażonym m.in. w pełny monitoring wnętrza, klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz dostęp do wi-fi. Pojazdy mogą być eksploatowane z maksymalną prędkością 160 km/h. Zostały wyposażone w ETCS poziomu 2.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Impuls
Przewozy Regionalne
Newag
 • WK – 06.12.2017

  Pięknie, oby pojawiało się ich coraz więcej! Bardzo dziękuję PolRegio, że zechcieli kupić pojazdy niskopodłogowe.

 • MichalK – 06.12.2017

  Nie zechcieli - zostali zmuszeni.

 • max – 06.12.2017

  czyli Wielkopolska 2 kategorii wygrywa nowoczesnością.......kto by pomyślał????myślałem ze nowa era na torach w WLKP. to tylko i wyłącznie nasze dumne KW....a tu popatrz......cos czuje ze nowe trasy od 10 grudnia KW i tak wypuszczą tylko en57 AL.....jednak Krotoszyn mógł zostac z PR!!!!szkoda!!!!

 • s – 07.12.2017

  Szkoda, że nie elf.

 • Martinus – 07.12.2017

  @Max czemu do Krotoszyna PR??

 • ostrowiak – 07.12.2017

  @max dokładnie! Jakaś przeklęta ta ostrowska trasa którą omija nowy tabor ze wszystkich stron. Wejdzie KW a pewnie tylko z podpudrowanymi kiblami. Tak nie powinno się pasażerów. Tabor powinien jeździć losowo, jaki mają pod ręką....

 • max – 07.12.2017

  dlatego że Koleje Wielkopolskie nic nowego nie wnoszą w nowym rozkładzie jazdy ...zostajemy z 4 parami pociągów na dobę ....tak jak było za Przewozów Regionalnych.....które zakupiły 3 nowe impulsy i 2 elfy.....a my będziemy podróżować KW zmodernizowanymi EN 57..... zostajemy w tyle.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.