TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Impuls II nie zastąpi całkowicie Impulsa I
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.04.2017 09:58:34 5 komentarzy
Impuls II nie zastąpi całkowicie Impulsa I

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl w Nowym Sączu trwają przygotowania do premiery Impulsa II. Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Newagu Zbigniewa Konieczka to ma być hit.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl w Nowym Sączu trwają przygotowania do premiery Impulsa II. Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Newagu Zbigniewa Konieczka to ma być hit.

Jak zatem wprowadzenie do oferty nowego pojazdu wpłynie na portfolio firmy? To, jaki pojazd będziemy oferować w kolejnych przetargach będzie zależało od wymagań samego zamawiającego i specyfikacji przetargowej ? wyjaśnia nam Józef Michalik, Wiceprezes Newagu. Czasami może okazać się, że będzie to Impuls II. Jeżeli wymagania dotyczące chociażby trwałości wnętrza i samej konstrukcji pojazdu nie będą zgodne z Impulsem II to wówczas będziemy proponować Impulsa I ? mówi dalej przedstawiciel producenta. I dodaje, że Newag nie zamierza kanibalizować jednego pojazdu drugim.

Równolegle w ofercie nowosądeckiego producenta będą zatem dwa modele Impulsa. W zależności od potrzeb chcielibyśmy utrzymać produkcję i Impulsa I i Impulsa II ? wyjaśnia Józef Michalik.

Newag zaoferował Impulsa II chociażby w przetargu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Ostatecznie zamówienie to zgarnęła konkurencja. Nie oznacza to jednak, że Impuls II nie znalazł już nabywców. Wręcz przeciwnie. Takie jednostki trafią chociażby do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Impuls
Impuls II
ezt
 • Maciek – 20.04.2017

  Ciekawe dlaczego dla Wielkopolski Pesa wsadziła do Elf2 ponad 280 foteli a Newag do Impulsa 2 tylko 250. Skąd te różnice, Ktoś wie?

 • ZXCVBNM – 20.04.2017

  Newag zrobi coś takiego jak SolarisI gen. budżetowa (III w Solarisie) i II gen. nowocześniejsza (IV -||-)

 • sphinx – 20.04.2017

  A wózki w II są poprawione? Bo trzęsie jak w EN57

 • #Dolnoślązak17 – 27.04.2017

  Trzęsie bo to zależy od stanu linii kolejowych sphinx ;)

 • wlkp – 10.05.2017

  @Maciek - no jak skąd? W Pesie fotele będą upchane że wszyscy będą siedzieć z kolanami pod brodą. Ot, cała filozofia.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.