TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ile zarabia się w Radzie Nadzorczej Przewozów Regionalnych?
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.10.2017 11:05:18 5 komentarzy
Ile zarabia się w Radzie Nadzorczej Przewozów Regionalnych?

Działająca na terenie województwa lubelskiego Fundacja Wolność przedstawiła dane na temat zarobków osób zasiadających w Radzie Nadzorczej Przewozów Regionalnych.

Działająca na terenie województwa lubelskiego Fundacja Wolność przedstawiła dane na temat zarobków osób zasiadających w Radzie Nadzorczej Przewozów Regionalnych.

Wynika z nich, że przewodniczący zarabia 6,6 tys. zł brutto miesięcznie, zaś członkowie po 5,7 tys. zł brutto. To całkiem niezłe pieniądze, jak na spółkę, która notorycznie boryka się z problemami finansowymi…

Przypomnijmy, że właścicielami Przewozów Regionalnych są marszałkowie 16 województw, większościowy pakiet posiada natomiast Agencja Rozwoju Przemysłu.

Fundacja Wolność przedstawia też zarobki innych podmiotów, działających na terenie województwa lubelskiego. Warto rzucić na nie okiem, chociażby dla porównania. I tak. Przewodniczący Rady Nadzorczej Portu Lotniczego w Świdniku zarabia 4,4 tys. zł, zaś członkowie po 3,3 tys. zł. 2,4 tys. zł dostaje przewodniczący Rady Nadzorczej Lubelskich Dworców. W PKS Biłgoraj to natomiast zaledwie 200 zł. Jak wynika z powyższego Przewozy Regionalne, a raczej osoby zasiadające w Radzie Nadzorczej, na finanse narzekać nie powinny…


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
 • glogowianin – 20.10.2017

  W pierwszej czesci piszecie o kwotach brutto , a później nie piszecie jakie to są kwoty wydaje mi sie że celowo .Pozatym porównywanie firmy ogólnopolskiej do małego portu lotniczego w Świdniku bo o PKS nie wspomnę to czysta ustawka.Szukacie sensacji i nic więcej ale ludzie którzy to czytają są myślący i nie mają zamiaru czytać takich miernot.

 • www – 20.10.2017

  No dobra. A teraz podajcie ile zarabiają wszyscy w redakcji. Porównamy co i jak.

 • akuku – 20.10.2017

  Dla porównanie jeszcze kolejki marszałkowskie, KM, SKM, może IC. Wtedy można powiedzieć że to jest rzetelne porównanie.

 • kongo – 25.10.2017

  za 1- 2 posiedzenia w miesiącu to nieźle

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!