TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ile wagonów PKP Intercity nie jeździ i ile z nich przejdzie modernizacje?
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.02.2020 15:45:26
Ile wagonów PKP Intercity nie jeździ i ile z nich przejdzie modernizacje?

Obecnie Spółka posiada 520 wagonów wyłączonych z eksploatacji – poinformował wiceminister Andrzej Bittel.

Obecnie Spółka posiada 520 wagonów wyłączonych z eksploatacji – poinformował wiceminister Andrzej Bittel.  

I dodał, że z tej liczby zaplanowanych do przeprowadzenia napraw na 5-tym poziomie utrzymania, w ramach realizowanych i ogłoszonych postępowań jest 470 wagonów. Dla kolejnych 50 wagonów planowane jest ogłoszenie postępowań przetargowych na wykonanie napraw na 5-tym poziomie utrzymania i przywrócenie ich do eksploatacji.

Andrzej Bittel podał także inne ciekawe dane. I tak według stanu na dzień 6 lutego 2020 r. Spółka dysponuje 120 wagonami przystosowanymi do poruszania się z prędkością 200 km/h i 1200 wagonami przystosowanymi do jazdy z prędkością 160 km/h. PKP Intercity stoi na stanowisku, że dostępny tabor odpowiada obowiązującej ofercie przewozowej. Ale jedną z kluczowych przesłanek wdrożenia Strategii Taborowej jest rosnące zapotrzebowanie na przejazdy koleją, a co za tym idzie możliwość materializacji ryzyka wystąpienia deficytu w taborze.

Dalej dowiedzieliśmy się, że według stanu na dzień 6 lutego 2020 r. zakończone bądź w trakcie realizacji są postępowania na modernizację w sumie 416 wagonów oraz zakup 81 wagonów. Ogłoszone zostały postępowania na modernizację kolejnych 255 wagonów. Do końca 2020 r. planowane jest ogłoszenie postępowań na modernizacje oraz zakup pozostałych wagonów przewidzianych w strategii taborowej.

Łącznie inwestycje taborowe PKP Intercity w 2020 roku pochłoną 995 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
wagon
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.