TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

II Kongres Rozwoju Kolei: PKP CARGO ewoluuje
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 03.02.2020 11:45:16
II Kongres Rozwoju Kolei: PKP CARGO ewoluuje

PKP Cargo ewoluuje z przewoźnika kolejowego w kierunku operatora logistycznego. Sytuacja na rynku pokazuje, że ten kierunek jest słuszny – ocenia Czesław Warsewicz, prezes Zarządu PKP CARGO S.A.

PKP Cargo ewoluuje z przewoźnika kolejowego w kierunku operatora logistycznego. Sytuacja na rynku pokazuje, że ten kierunek jest słuszny – ocenił Czesław Warsewicz, prezes Zarządu PKPCARGO S.A.

Podczas II Kongresu Rozwoju Kolei, który zgromadził w Warszawie kilkaset osób zainteresowanych branżą kolejową, Czesław Warsewicz, prezesPKPCARGO S.A. podkreślał rolę transportu intermodalnego w strategii spółki.

Transport intermodalny to taki rodzaj przewozu ładunków, w którym wykorzystuje się więcej niż jeden środek transportu, np. pociąg i samochód ciężarowy, przy jednoczesnym wykorzystaniu na całej trasie przewozów tylko jednej jednostki ładunkowej np. kontenera.

"Przyjęta w 2018 roku strategia zakłada, że PKP CARGO będzie ewoluowało z przewoźnika kolejowego w kierunku operatora logistycznego. Struktura rynku i rozwój przemysłu intermodalnego pokazują, że ten kierunek jest słuszny" – powiedział prezes Warsewicz. Zaznaczył, że 2019 był kolejnym rokiem dynamicznego wzrostu rynku przewozów intermodalnych. "Rynek segmentu intermodalnego, operatora logistycznego, w którego chcemy się przekształcić, jest bardzo perspektywiczny, rosnący" – zaznaczył.

Prezes PKP CARGO S.A. przedstawił także plany inwestycyjne spółki. "Wpisują się one w poprawę naszej konkurencyjności i rozwoju w obszarach najbardziej dynamicznie rosnących, bo to jest potrzeba rynku, potrzeba klienta - powiedział. - Stąd też zakup ok. 1200 wagonów intermodalnych, pięciu lokomotyw wielosystemowych i modernizacja terminala w Małaszewiczach. One mają poprawić naszą konkurencyjność i stworzyć przewagi w ofercie dla klientów" - dodał.

Podkreślił przy tym, że dla spółki nie ma znaczenia, co jest przewożone w kontenerach. "Wszystkie towary, które są konteneryzowane, są przedmiotem naszego zainteresowania" - zadeklarował.

Prezes Czesław Warsewicz zwrócił jednocześnie uwagę, że struktura gospodarki zmienia się właśnie w kierunku konteneryzacji. "Dzisiaj ponad 90 proc. wymiany handlowej produkcji opiera się właśnie o kontenery. Dziesięć lat temu było to niespełna 50 proc. – wyliczał. - To jest duża nasza rola, aby w tym torcie przewozowym mieć jak największy udział. Stąd też nasza specjalizacja w transporcie intermodalnym" – podsumował.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP CARGO
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.