TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

IC2 gotowe do powrotu na trasy. Już w Rumunii
- Opublikowano: 14.09.2018 10:02:57
IC2 gotowe do powrotu na trasy. Już w Rumunii

Jednostki IC2 są gotowe do powrotu na trasę. W Rumunii. Ich nowy właściciel przeprowadził 8 września jazdę testowo-pokazową.

Jednostki IC2 są gotowe do powrotu na trasę. W Rumunii. Ich nowy właściciel przeprowadził 8 września jazdę testowo-pokazową.

Astra Trans Carpatic uruchomiła pociąg na trasie Timişoara - Arad - Oradea - Baia Mare, z wykorzystaniem składów AnsaldoBreda IC2, które zostały nabyte od duńskiego DSB. Regularne kursy są planowane po grudniowej zmianie rozkładu jazdy. Jednostki IC2 kursować mają w trakcji podwójnej z Timişoary do Arad i Oradei, gdzie pociągi będą dzielone. Po jednej jednostce pojedzie do Baia Mare i Cluj-Napoca.

Dwuczłonowe składy spalinowe IC2 oferują nowoczesne systemy informacji pasażerskiej, rozrywkę audio-wideo, wi-fi, gniazdka elektryczne 230 V i klimatyzację. Mają konstrukcyjną prędkość 200 km/h, ale obecnie nie jest możliwe wykorzystanie jej w rumuńskich warunkach infrastrukturalnych.

DSB wycofało swoją flotę 23 jednostek IC2 w 2016 r., porzucając próby rozwiązania długotrwałych problemów z ich niezawodnością. W czerwcu 2017 r. Astra Trans Carpatic zakupiła początkowo trzy jednostki za nieujawnioną cenę na zasadzie "jak jest", bez gwarancji, z opcją na 12 kolejnych i z zastrzeżeniem uzyskania zgody na użytkowanie w Rumunii. Obecnie na wejście do służby oczekuje 15 składów. Ma to nastąpić w kwietniu 2019 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.