TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

IC Inka stoi na Centralnym prawie godzinę. Dlaczego?
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.11.2018 11:10:21 1 komentarz
IC Inka stoi na Centralnym prawie godzinę. Dlaczego?

Pociąg IC "Inka" relacji Łódź Fabryczna – Ełk stoi na dworcu Warszawa Centralna prawie godzinę. Na sprawę zwrócił uwagę nam Czytelnik.

Pociąg IC "Inka" relacji Łódź Fabryczna – Ełk stoi na dworcu Warszawa Centralna prawie godzinę. Na sprawę zwrócił uwagę nam Czytelnik.

Jak sam stwierdził w tym czasie mógł zrobić zakupy w pobliskim centrum handlowym. Nie wszyscy jednak pasażerowie z takiego obrotu sprawy byli zadowoleni. Zapytaliśmy przewoźnika o powody tak długiego postoju.

Obecny postój pociągu IC Inka wynika z zamknięć torowych na linii nr 6 na odcinku Łochów – Czyżew (na odcinku ponad 50 km ruch jest prowadzony po jednym torze). Rozkład jazdy dla tego pociągu jest wypadkową zapewnienia połączeń cyklicznych w rel. Łódź – Warszawa i Warszawa – Białystok/Ełk wobec zaplanowanych zamknięć torowych – poinformowała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Taki stan rzeczy utrzyma się do końca rozkładu jazdy edycji 2017/2018. W nowym rozkładzie jazdy pociąg Inka będzie kursował w zupełnie innej relacji, tj. Chełm - Warszawa Zachodnia. Postój na Centralnej w RRJ został zaplanowany na 5 minut. Do Ełku będzie kursował natomiast IC Słowacki relacji Jelenia Góra - Ełk, w sezonie wydłużony do Szklarskiej Poręby – podała rzeczniczka prasowa przewoźnika.

Warto w tym miejscu dodać, że Inka zostanie zdegradowana do kategorii TLK i będzie zestawiona z wagonów. Na Słowackim natomiast pojedzie Dart. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
IC
Warszawa
Warszawa Centralna
  • kolejFAN – 27.11.2018

    nie trawię tej nazwy. Tak jakby do Chełma nie mógł jechać po prostu Chełmianin czy Lublinianin!! Pomijając to - wg mnie zmiana z ciasnego karpia na wygodny TLK wagonowy to nie degradacja ale nobilitacja!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !