TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

I Kongres Rozwoju Kolei: Zysk PKP za 2018 r. to ponad 500 mln zł
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.01.2019 19:21:17
I Kongres Rozwoju Kolei: Zysk PKP za 2018 r. to ponad 500 mln zł

Prezes PKP SA Krzysztof Mamiński poinformował na I Kongresie Rozwoju Kolei, iż skonsolidowany zysk Grupy PKP za 2018 r. wyniesie ponad 500 mln zł.

Prezes PKP SA Krzysztof Mamiński poinformował na I Kongresie Rozwoju Kolei, iż skonsolidowany zysk Grupy PKP za 2018 r. wyniesie ponad 500 mln zł.

Nie będzie on gorszy niż rok wcześniej i na pewno przekroczy 500 mln zł. Grupa PKP za 2017 rok osiągnęła wynik netto w granicach ok. 600 mln zł. Mam nadzieję, że rok 2018 zakończymy nie gorszym wynikiem, na pewno będzie to ponad 0,5 mld zł zysku - powiedział Mamiński.

Jestem przekonany, że w kolejnych latach postawimy sobie cel, żeby w wynikach finansowych zbliżać się w kierunku 1 mld - dodał.

Według Mamińskiego, takiemu wzrostowi wyników sprzyjać miałoby m.in. nadanie Grupie PKP struktury holdingowej, nad czym obecnie prowadzone są prace. Potwierdził to na Kongresie także minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jak podkreślił Prezes PKP SA holding pozwoli m.in. na szereg oszczędności kosztowych np. w obszarze zakupów czy usług IT, przy jednoczesnym zachowaniu autonomiczności spółek wchodzących w jego skład.

Na oszczędności zwracali uwagę także prezesi innych spółek z Grupy PKP. Dziś już współpracują one w zakresie np. wspólnych zakupów, co generuje oszczędności. Powstanie holdingu ma zatem jeszcze bardziej pomóc w zmniejszeniu nakładów na funkcjonowanie poszczególnych spółek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
holding
  • Patryk Nisiewicz – 24.01.2019

    Żeby to się przekładało na jakość usług. Przeciętnego Kowalskiego nie interesuje zysk PKP.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.