TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

I etap remontu linii E20 na finiszu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 10.07.2018 14:30:49
I etap remontu linii E20 na finiszu (foto: PKP PLK)

W połowie lipca wznowiona zostanie komunikacja kolejowa pomiędzy Sokołowem Wrzesińskim a Koninem na linii kolejowej E20 Poznań-Warszawa w obrębie Lokalnego Centrum Sterowania w Koninie.

W połowie lipca wznowiona zostanie komunikacja kolejowa pomiędzy Sokołowem Wrzesińskim a Koninem na linii kolejowej E20 Poznań-Warszawa w obrębie Lokalnego Centrum Sterowania w Koninie.

Wykonawca robót, spółka Torpol, poinformowała we wtorek, że pierwszy etap modernizacji dobiega końca w planowanym terminie.

Przebudowa linii kolejowej Poznań – Warszawa prowadzona jest od czerwca 2017 roku. Pierwszy etap prac wymagał wyłączenia ruchu kolejowego między Wrześnią a Koninem. Na tej trasie kursuje obecnie komunikacja zastępcza.

W połowie lipca na zmodernizowany odcinek wrócą pociągi i rozpocznie się drugi etap modernizacji, wymagający wstrzymania ruchu kolejowego na odcinku pomiędzy Koninem a Barłogami. Na tym odcinku zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Projekt modernizacji linii E20 realizowany przez spółkę liczy 118 km długości, a jego zakończenie planowane jest na koniec sierpnia 2020 roku.

Jak podała we wtorek w przekazanym PAP komunikacie prasowym spółka Torpol, obecnie na 53-kilometrowym odcinku całkowicie zamkniętej linii trwają ostatnie prace wykończeniowe związane z budową torów i sieci trakcyjnej oraz prace związane z montażem urządzeń sterowania ruchem i instalacją nowoczesnego oprogramowania do ich zarządzania i obsługi.

"Przy ogromnym zaangażowaniu ludzi i sprzętu trwają ostatnie prace regulacyjne i wykończeniowe, a także testowanie systemów bezpieczeństwa, co pozwoli na przywrócenie ruchu kolejowego w planowanym terminie" – powiedział wiceprezes spółki Krzysztof Miler.

Wykonawca robót podał, że na stacji w Koninie na ukończeniu jest budowa nowego peronu wyspowego. Zamontowano wiatę, trwa montaż oświetlenia, obiektów małej architektury oraz tablic informacyjnych. Zabudowano 15 nowych rozjazdów, a kolejnych 20 jest w trakcie montażu. Trwa remont przejścia podziemnego na stacji oraz budowa nowego przejścia w ciągu ul. Torowej. Nowy obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W drugim etapie prac na linii kolejowej E20, intensywne prace modernizacyjne będą prowadzone na zamkniętym dla ruchu do czerwca 2019 r. odcinku Konin - Barłogi o długości ok. 40 km. Na pozostałych odcinkach prace będą prowadzone przy zamknięciach jednotorowych.

Modernizacja linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa - Poznań obejmuje w sumie 366 km torów, z czego 260 km torów zostanie całkowicie zmodernizowanych. Przebudowanych zostanie łącznie 660 km sieci trakcyjnej, 17 przejazdów kolejowo-drogowych i ponad 130 obiektów inżynieryjnych. Część modernizowana przez Torpol S.A. wynosi 118 km.

Projekt "Modernizacja linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa - Poznań - pozostałe roboty, odcinek Sochaczew - Swarzędz" ma kosztować ok. 2,6 mld zł. Dofinansowanie unijne przekracza 1,95 mld zł. E-20 to linia kolejowa o znaczeniu międzynarodowym i jeden z najważniejszych szlaków w województwie wielkopolskim.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
E20
Konin
remont
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.