TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

GUS: Rośnie liczna pasażerów na kolei
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 29.01.2018 10:03:41
GUS: Rośnie liczna pasażerów na kolei

Przewozy pasażerów w ubiegłym roku w porównaniu do roku 2016 wzrosły na kolei o 3,2 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Przewozy pasażerów w ubiegłym roku w porównaniu do roku 2016 wzrosły na kolei o 3,2 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Z usług przewoźników kolejowych skorzystało w 2017 roku 301,4 mln pasażerów. W roku 2016 było ich 292 mln.

Jak poinformowały w przesłanym PAP komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe, coraz lepszy standard obsługi pasażerów na stacjach, krótsze podróże i nowy tabor zachęcają do korzystania z kolei.

"W aglomeracjach pociąg staje się najlepszym środkiem transportu" - napisano w komunikacie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pasażer
GUS
  • Tomasz Budzyń – 29.01.2018

    Szkoda tylko że nie przekłada się to na reaktywacje nieczynnych linii tylko w dodatku rozbiera się je.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.