TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Griffiny PKP Intercity ruszyły na szlaki
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.03.2018 09:18:51
Griffiny PKP Intercity ruszyły na szlaki (foto: Newag)

Zgodnie z zapowiedziami od korekty rozkładu jazdy (11 marca) oba Griffiny PKP Intercity wyruszyły na szlaki.

Zgodnie z zapowiedziami od korekty rozkładu jazdy (11 marca) oba Griffiny PKP Intercity wyruszyły na szlaki.

Lokomotywa E4DCUd-004 zadebiutowała z pociągami EIC 1500, EIC 5302 i EIC 3102, zaś E4DCUd-005 z TLK 13100 i TLK 31000. Najprawdopodobniej na tych obiegach Griffiny będą kursować w najbliższych dniach.

Wcześniej, bo już od 8 marca na trasie można było spotkać lokomotywę nr 004. W dzień kobiet i 9 marca obsługiwała pociągi EIC "Modrzejewska" relacji Kraków Gł. - Warszawa Wschodnia i EIC "Lajkonik" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Gł.    

Posiłki w sile dwóch lokomotyw to uzupełnienie parku taborowego PKP Intercity o dwa szybkie elektrowozy, mogące kursować z prędkościami do 160 km/h. Do przewoźnika trafiły na mocy podpisanej z Newagiem umowy dzierżawy.

Jak już pisaliśmy na łamach InfoRail.pl to początek liniowej przygody Griffinów w PKP Intercity. Producent z Nowego Sącza wygrał bowiem przetarg na dostawę 20 elektrowozów. Czekamy na podpisanie umowy.

Przyjazd Griffina do Warszawy możecie zobaczyć tutajSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
lokomotywa
Griffin
Newag
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.