TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Griffiny PKP Intercity ruszyły na szlaki
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.03.2018 09:18:51
Griffiny PKP Intercity ruszyły na szlaki (foto: Newag)

Zgodnie z zapowiedziami od korekty rozkładu jazdy (11 marca) oba Griffiny PKP Intercity wyruszyły na szlaki.

Zgodnie z zapowiedziami od korekty rozkładu jazdy (11 marca) oba Griffiny PKP Intercity wyruszyły na szlaki.

Lokomotywa E4DCUd-004 zadebiutowała z pociągami EIC 1500, EIC 5302 i EIC 3102, zaś E4DCUd-005 z TLK 13100 i TLK 31000. Najprawdopodobniej na tych obiegach Griffiny będą kursować w najbliższych dniach.

Wcześniej, bo już od 8 marca na trasie można było spotkać lokomotywę nr 004. W dzień kobiet i 9 marca obsługiwała pociągi EIC "Modrzejewska" relacji Kraków Gł. - Warszawa Wschodnia i EIC "Lajkonik" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Gł.    

Posiłki w sile dwóch lokomotyw to uzupełnienie parku taborowego PKP Intercity o dwa szybkie elektrowozy, mogące kursować z prędkościami do 160 km/h. Do przewoźnika trafiły na mocy podpisanej z Newagiem umowy dzierżawy.

Jak już pisaliśmy na łamach InfoRail.pl to początek liniowej przygody Griffinów w PKP Intercity. Producent z Nowego Sącza wygrał bowiem przetarg na dostawę 20 elektrowozów. Czekamy na podpisanie umowy.

Przyjazd Griffina do Warszawy możecie zobaczyć tutajSprawdź też:
PKP Intercity
lokomotywa
Griffin
Newag

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.