TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Griffin w barwach PKP Intercity jedzie do Warszawy
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.03.2018 15:16:57
Griffin w barwach PKP Intercity jedzie do Warszawy (foto: Czytelnik)

Dziś na szlaku pojawił się ponownie Griffin w barwach PKP Intercity. Jak udało nam się ustalić lokomotywa jeszcze dziś zamelduje się w Warszawie.

Dziś na szlaku pojawił się ponownie Griffin w barwach PKP Intercity. Jak udało nam się ustalić lokomotywa jeszcze dziś zamelduje się w Warszawie.

Na łamach InfoRail.pl pisaliśmy już, że przewoźnik chce pozyskać od Newagu dwie lokomotywy E4DCUd. Zaintersowanie tymi elektrowozami potwierdził kilka dni temu szef PKP Intercity Marek Chraniuk. Nowe, wydzierżawione lokomotywy mają prowadzić pociągi na trasie z Warszawy do Przemyśla.  Już od 11 marca. Potwierdzałoby to dzisiejsze przybycie lokomotywy do Warszawy. Przewoźnik ma problem z szybkimi lokomotywami, stąd też nie powinny dziwić posiłki z Newagu. Griffiny będą mogły kursować z prędkością 160 km/h.

Na mocy podpisanej umowy na dzierżawę 2 lokomotyw elektrycznych Griffin, dzisiaj lokomotywy o numerach 004 i 005 zostały odebrane przez przedstawicieli PKP Intercity – poinformował Newag.

Pierwsza z nich pozostanie przez kolejne dni w Krakowie, gdzie do czasu włączenia do ruchu zostanie wykorzystana do celów szkoleniowych. Planowane włączenie do ruchu ma nastąpić od 11 marca 2018 roku.

To początek przygody lokomotyw Newagu z PKP Intercity. Producent z Nowego Sącza wygrał bowiem przetarg na dostawę 20 elektrowozów. Czekamy na podpisanie umowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Newag
lokomotywa
Griffin