TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdynia: Kierowcy nie chcą negocjować z rowerzystami
- Opublikowano: 10.09.2018 15:33:32

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni ma zobowiązać kierowców autobusów i trolejbusów, aby negocjowali z rowerzystami, gdy ci nie chcą wpuścić do pojazdów matek z dziećmi w wózkach.

Jak informuje Dziennik Bałtycki - Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni ma zobowiązać kierowców autobusów i trolejbusów, aby negocjowali z rowerzystami, gdy ci nie chcą wpuścić do pojazdów matek z dziećmi w wózkach.

Ci są jednak zdecydowanie przeciwnie nowym obowiązkom.

Stanisław Taube ze związków zawodowych Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gdyni mówi, że jeśli problem z rowerzystami nie zostanie rozwiązany, to sytuacja taka grozi nawet odwoływaniem, lub opóźnianiem kursów autobusów oraz trolejbusów.

- Żądamy stanowczej reakcji ze strony władz miasta - mówi Stanisław Taube. - Będziemy wnioskować o spotkanie w tym temacie z wiceprezydent Gdyni Katarzyną Spychałą, nadzorującą funkcjonowanie gdyńskiego ZKM. Miasto nie po to inwestuje miliony złotych w budowę nowych dróg rowerowych, abyśmy wozili rowery autobusami. To jest jakieś horrendalne nieporozumienie. Rower jest pojazdem ponadgabarytowym. W razie zderzenia bądź wypadku może zrobić krzywdę w pojeździe wielu pasażerom. Chcemy, aby przewożenie rowerów autobusami i trolejbusami było zakazane.

Stanisław Taube dodaje, że w przypadku zaistnienia dalszych awantur z rowerzystami kierowcy będą odmawiać kontynuowania kursów.

- Mają do tego prawo, bo zgodnie z przepisami nie mogą prowadzić pojazdu w stanie silnego wzburzenia i zdenerwowania - podkreśla Stanisław Taube. - Pracodawca nie będzie mógł więc nic z tym zrobić i ich ukarać.

Władze Gdyni nie chcą się jednak jak na razie zgodzić się, aby wprowadzono zakaz przewożenia rowerów pojazdami komunikacji miejskiej. Można więc podejrzewać, że sprawa będzie miała wkrótce swój dalszy ciąg.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
rower
ZKM Gdynia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.