TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk nie chce już autobusów cabrio
RADIO GDAŃSK - Opublikowano: 05.12.2017 10:51:21

Jak informuje Radio Gdańsk - prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przetargu na zakup autobusów z odkrytym dachem w Gdańsku.

W sezonie miały one wozić turystów po śródmieściu, ale Gdańskie Autobusy i Tramwaje unieważniły przetarg. Śledztwo prowadzone było w sprawie przekroczenia uprawnień przez prezydenta Gdańska oraz urzędników z Urzędu Miasta i spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Jak poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, śledztwo zostało umorzone z powodu braku znamion czynu zabronionego. Urzędnicy sami wycofali się z pomysłu zakupu turystycznych autobusów z publicznych pieniędzy. O ewentualnym złamaniu prawa można by mówić, jeżeli ogłoszony rok temu przetarg zostałby zrealizowany - dodała prokurator Wawryniuk.

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje planowała zakup trzech autobusów typu cabrio. Turystyczna linia miała działać na Głównym Mieście w Gdańsku od maja do października.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
GAiT Gdańsk
cabrio

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.