TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Galeria Metropolia stała się dworcem. Bezprawnie?
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.03.2018 14:01:03 5 komentarzy
Galeria Metropolia stała się dworcem. Bezprawnie? (foto: PKP SKM)

Od kilku dni w Galerii Metropolia działa punkt sprzedający bilety PKP SKM, PKP Intercity i innych przewoźników. Ta "kasa" bilety sprzedaje bezprawnie – informuje przewoźnik z Trójmiasta.

Od kilku dni w Galerii Metropolia działa punkt sprzedający bilety PKP SKM, PKP Intercity i innych przewoźników. Ta "kasa" bilety sprzedaje bezprawnie – informuje przewoźnik z Trójmiasta.

Firma prowadząca ten punkt nie ma żadnej umowy z PKP SKM. Przewoźnik podaje, że w kasie SKM pasażer zawsze kupi najkorzystniejszy bilet, zawsze też zostaniecie poinformowany, jaka ulga przysługuje. Osoby sprzedające bilety w Galerii Metropolia nie zostały przeszkolone. Nie mają więc odpowiedniej wiedzy, co może narazić Podróżnych na nieprzyjemności – może zostać sprzedany droższy bilet albo bilet z ulgą, która nie przysługuje. W przeciwieństwie do legalnych kas SKM, w tym punkcie pasażer nie złoży też reklamacji.

PKP SKM informuje, że wezwała już firmę, która prowadzi tę "kasę" do zaprzestania nielegalnej sprzedaży naszych biletów.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku biletów PKP Intercity. Przewoźnik informował, że nie ma zawartej umowy na sprzedaż biletów z właścicielem Galerii Metropolia.

Tymczasem szefowie Galerii odpowiadają, że od początku zakładali pełnienie przez obiekt funkcji dworcowych. Wachlarz usług dla pasażerów obejmuje: poczekalnie, kasy biletowe, informację pasażerską oraz rozbudowaną gastronomię. I otwartą galerię w niehandlowe niedziele…

Galeria Metropolia zlokalizowana jest w pobliżu stacji Gdańsk Wrzeszcz. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SKM
PKP Intercity
Gdańsk
dworzec
bilet
 • pyrlander – 17.03.2018

  Czyli gdy zacznę (od)sprzedawać bilety komunikacji miejskiej stanę się pracownikiem Zarządu Transportu Miejskiego?

 • Edi666 – 17.03.2018

  Jaki to paragraf zabrania sprzedaży biletów?

 • Edi666 – 18.03.2018

  Przystanki autobusowe już mają, wiec w myśl prawa staną się dworca mi autobusowymi.

 • pyrlander – 18.03.2018

  @Maciej Tomaszewski - tylko jakim prawem i z jakiego powodu przewoźnik ma odpowiadać za błędy pracowników nieuprawnionej firmy i uwzględniać reklamacje wniesione przez osoby z takiej (od)sprzedaży korzystające?

 • Gall – 19.03.2018

  Takim prawem, że bilet jest umową z przewoźnikiem, a nie z kasą.Jeśli bilet w kasie jest wystawiany na okaziciela to przewoźnik ma obowiązek reklamację przyjąć, w przeciwnym wypadku po 14 dniach uznaje się reklamację rozpatrzoną na korzyść klienta.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !