TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FPS przygotowuje proces homologacji nowych wagonów w Niemczech i Austrii
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.05.2019 10:45:27
FPS przygotowuje proces homologacji nowych wagonów w Niemczech i Austrii (foto: ARP)

H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych oraz DB Systemtechnik - niemiecki ekspert w zakresie badań i certyfikacji, zawarli umowę o współpracy.

H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych oraz DB Systemtechnik - niemiecki ekspert w zakresie badań i certyfikacji, zawarli umowę o współpracy.

Jak informowaliśmy na łamach InfoRail.pl w ramach pozyskanego od PKP Intercity zamówienia, FPS wykona i dostarczy 81 nowoczesnych wagonów pasażerskich w pięciu różnych typach, w pełni zgodnych z TSI, przeznaczonych do ruchu międzynarodowego z prędkością 200 km/h.

Prezes FPS Hubert Stępniewicz nie ukrywa, że największym wyzwaniem w ramach tego kontraktu będzie zdobycie dopuszczenia dla wagonów na rynek niemiecki. Nie powinno zatem dziwić, że producnet stawia na współpracę z niemiecką firmą DB Systemtechnik w procesie dopuszczenia pojazdów w Niemczech i Austrii. W ramach podpisanej umowy DB Systemtechnik m.in. przejmie zarządzanie procesem dopuszczeniowym, zweryfikuje, jako jednostka upoważniona (DeBO), spełnienie wymagań krajowych oraz wystawi wymagane świadectwa zgodności. Dzięki współpracy z uznanym ekspertem w zakresie badań i dopuszczeń na rynek niemiecki oraz austriacki FPS oczekuje usprawnienia procesu wprowadzania nowych wagonów zgodnych TSI do obsługi połączeń międzynarodowych.

Mogę potwierdzić, że rozpoczęliśmy przygotowania do uzyskania homologacji wagonów w Niemczech – mówił wczoraj Hubert Stępniewicz. Będzie to dla nas największe wyzwanie, podobnie, jak dla wszystkich producentów taboru kolejowego z całej Europy. Pracujemy tak, aby wagon był konstruowany według zaleceń naszego doradcy, tak aby uprościć i przyspieszyć całą procedurę dopuszczeniową. To zadanie niesie dla polskiego producenta szereg zagadek, jesteśmy jeszcze na etapie ich rozpoznawania – dodał szef FPS.

Jak powiedział Prezes poznańskiej firmy wagony będą testowane na czeskim torze w Velimiu. W Polsce, a dokładniej w Żmigrodzie, nie będzie to możliwe, z uwagi na ograniczenia tamtejszego toru testowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FPS
PKP Intercity
tabor
wagon
Niemcy
homologacja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.