TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FPS modernizuje wagony dla PKP IC. Dotarło 15 kolejnych
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.03.2018 11:09:56
FPS modernizuje wagony dla PKP IC. Dotarło 15 kolejnych

15 wagonów trafiło w ostatni piątek do zakładu H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych celem wykonania modernizacji – poinformowała Baza Wagonów Kolejowych.

15 wagonów trafiło w ostatni piątek do zakładu H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych celem wykonania modernizacji – poinformowała Baza Wagonów Kolejowych.

Z profilu Bazy dowiadujemy się, że to dotychczas największy transport wagonów do Poznania w ramach zamówienia dla PKP Intercity na wykonanie naprawy okresowej na 5-tym poziomie utrzymania wraz z modernizacją oraz przeglądu na 3-cim poziomie utrzymania 60 wagonów osobowych. Na terenie zakładu znajduje się obecnie 28 wagonów typu 111Aw. Wszystkie wagony zostały przetransportowane z Poznania i Leszna, co ciekawe są jeszcze w starym malowaniu przewoźnika.

Przetarg na wykonanie prac został rozstrzygnięty w lipcu 2017 roku. FPS zaproponowała cenę brutto bez prawa opcji – 273.052.600,00 zł, z prawem opcji – 409.578.930,00 zł. Cena jednostkowa naprawy P5 to 4.513977,00 zł, zaś cena jednostkowa przeglądu P3 to 36.900 zł. Termin wykonania modernizacji pierwszego wagonu zaproponowany przez poznańską firmę to 280 dni, kolejnych wagonów – 80 dni, gwarancja – 36 miesięcy. W przetargu na wykonanie prac przy wagonach startowało także konsorcjum PESA i ZNTK Mińsk Mazowiecki.

Zdjęcie wagonów można zobaczyć na profilu Bazy Wagonów Kolejowych https://www.facebook.com/Baza-Wagon%C3%B3w-Kolejowych-332537590194574/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
FPS
wagon
modernizacja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.