TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FPS dostarczy wojskowe wagony, PKP Intercity zwiększają budżet
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.02.2019 15:44:40
FPS dostarczy wojskowe wagony, PKP Intercity zwiększają budżet

PKP Intercity wybrały ofertę Fabryki Pojazdów Szynowych w przetargu na dostawę wojskowych wagonów.

PKP Intercity wybrały ofertę Fabryki Pojazdów Szynowych w przetargu na dostawę wojskowych wagonów.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl spółka H.Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych jako jedyna złożyła ofertę w przetargu, ogłoszonym przez PKP Intercity, na dostawę ośmiu wagonów osobowych, specjalnych do przewozu osób na potrzeby wojska. Kolejowa spółka chce zamówić sześć wagonów bezprzedziałowych, specjalnych drugiej klasy do przewozu żołnierzy i dwa wagony przedziałowe, specjalne drugiej klasy do przewozu konwoju. PKP Intercity zamierzały przeznaczyć na realizację zamówienia 82,5 mln zł brutto. Tymczasem wartość oferty złożonej przez spółkę H.Cegielski opiewa na 104,7 mln zł brutto. Ostatecznie, mając zapewne na uwadze kłopoty ze znalezieniem wykonawcy, przewoźnik zdecydował się na zwiększenie budżetu.

Kolejarze ponowili przetarg na dostawę wagonów dla wojska w październiku tego roku, po tym jak po braku ofert unieważniono wcześniejszą procedurę rozpoczętą w połowie listopada ubiegłego roku. PKP Intercity chcą, aby wagony spełniały wymagania krajowe w zakresie eksploatacji po sieciach Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii.

Hubert Stępniewicz, Prezes FPS w rozmowie z InfoRail.pl stwierdził, że będzie to zamówienie trudne, ale Cegielski podejmie się jego realizacji. Teraz dostaje szansę na realizację tego projektu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
FPS
PKP Intercity
wagon
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.