TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FPS chce przebudować wagony na restauracyjne, oferta ponad budżetem
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.10.2018 15:59:46 1 komentarz
FPS chce przebudować wagony na restauracyjne, oferta ponad budżetem

Jedna oferta wpłynęła w przetargu na przebudowę wagonów 1. klasy na restauracyjne. Złożyła ją Fabryka Pojazdów Szynowych z Poznania.

Jedna oferta wpłynęła w przetargu na przebudowę wagonów 1. klasy na restauracyjne. Złożyła ją Fabryka Pojazdów Szynowych z Poznania.

Zamówienie obejmuje wykonanie naprawy okresowej na 5-tym poziomie utrzymania wraz z modernizacją oraz przeglądu na 3-cim poziomie utrzymania. FPS zaproponowała kwotę 61 377 000,00 zł brutto za całość prac, co daje 6 002 400,00 zł za naprawę P5 i 135 300,00 zł za P3. Okres gwarancji to 36 miesięcy, czas na wykonanie zadania 250 dni na naprawę P5 i 80 dni na P3.

Oferta przekracza szacunki zamawiającego, który na ten cel chciał przeznaczyć 52 398 000,00 zł brutto. A to oznacza, że kłopoty przewoźnika z wagonami restauracyjnymi, o których pisaliśmy na łamach InfoRail.pl mogą szybko nie skończyć się.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
FPS
wagon
modernizacja
  • DarekP – 10.10.2018

    Obawiam się, że Intercity nie ma specjalnego wyjścia, musi dołożyć. Pesa jest już zasypana modernizacjami wagonów i nadal ma opóźnienia w realizowanych kontraktach, Opole na razie nie poradziło sobie z poprzednimi modernizacjami, więc zostaje tylko FPS, bo Newag konsekwentnie trzyma się decyzji o zakończeniu modernizacji wagonów.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.