TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FPS Cegielski z zyskiem w 2018 roku
- Opublikowano: 10.07.2019 14:10:03 1 komentarz
FPS Cegielski z zyskiem w 2018 roku

Poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych zakończyła rok 2018 zyskiem netto w wysokości 832 tys. zł. To pierwszy dodatni wynik finansowy od 6 lat.

Poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych zakończyła rok 2018 zyskiem netto w wysokości 832 tys. zł. To pierwszy dodatni wynik finansowy od 6 lat.

Wdrożony dwa lata temu w FPS program restrukturyzacji, realizowany przy wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu, pozwolił Spółce w ubiegłym roku wygenerować zysk operacyjny w kwocie 7,8 mln zł przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 147 mln PLN. To rekordowe wyniki w porównaniu do ostatnich lat - podkreśliła Małgorzata Rogalewicz, Członek Zarządu ds. Finansowych.

Program restrukturyzacji jest oparty na 4 filarach: poprawie efektywności procesów produkcji, wdrożeniu elastycznej organizacji, budowie długoterminowego portfela zamówień oraz aktywnym zarządzaniu finansowym. Wartość pozyskanych w okresie ostatnich dwóch lat przez FPS zamówień przekracza 1,2 mld zł netto. Spółka koncentruje się na akwizycji projektów o wysokiej wartości dodanej dla klienta.

FPS pracuje dziś nad projektami nowych pojazdów, takich jak rodzina wagonów pasażerskich do ruchu międzynarodowego czy dwunapędowy zespół trakcyjny PLUS. Spółka pozostaje również aktywna w zakresie modernizacji, co obejmuje projekty takie jak 90 wagonów 111A/174A, 10 wagonów restauracyjnych 406A-40 czy też lokomotywy SM42.

Lata 2017-2018 to okres zaangażowanej pracy zespołu FPS nad wewnętrzną poprawą wielu wymiarów naszej działalności. Nasze zaangażowanie musi wzrosnąć. Rok 2019 to otwarcie FPS na nowe typy pojazdów i nowe segmenty odbiorców. Zmiany w otoczeniu rynkowym i prawnym sektora producentów taboru kolejowego, wzrost konkurencji tworzą nowe wyzwania dla Spółki. Aktywnie przygotowujemy się do wyjścia im naprzeciw i rozszerzania zakresu naszej działalności. Misją firmy pozostaje budowa niezawodnych pojazdów kolejowych, by każda podróż była bezpieczna i komfortowa - podsumowuje Hubert Stępniewicz, Prezes Zarządu FPS.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FPS
  • DarekP – 12.07.2019

    Warto pogratulować, sprawdzianem wysokich ambicji będzie dostawa nowych wagonów dla Intercity i wojska. TSI i homologacje w innych krajach to duże wyzwanie.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !