TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FlixTrain chce wjechać do Francji
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.06.2019 12:55:23
FlixTrain chce wjechać do Francji

FlixMobility GmbH złożyła wniosek do francuskiego regulatora kolejowego Arafer, dotyczący uruchomienia pięciu tras od 1 stycznia 2021 roku.

FlixMobility GmbH złożyła wniosek do francuskiego regulatora kolejowego Arafer, dotyczący uruchomienia pięciu tras od 1 stycznia 2021 roku.

Usługi wykonywane pod marką FlixTrain obejmowałyby cztery trasy krajowe oraz jedną trasę międzynarodową.

Proponowane usługi to siedem pociągów dziennie między Paryżem i Brukselą przez St Quentin oraz dwa dziennie między Paryżem i Bordeaux przez Les Aubrais-Orléans i Angoulême. Przewidziano również pięć dziennych par pociągów między Paryżem i Lyonem przez Dijon oraz dwa pociągi dziennie między Paryżem a Tuluzom, a także jeden kurs nocny w każdym kierunku między Paryżem a Niceą przez Marsylię.

We wniosku podano, że pociągi mają być ciągnięte z wykorzystaniem lokomotyw wielosystemowych klasy BB36000 lub równoważnych. Każdy ze składów ma mieć pojemność od 400 do 1 000 pasażerów. FlixTrain nadal jest w trakcie otrzymywania licencji na kursowanie i certyfikatu bezpieczeństwa.

FlixMobility realizuje już w Niemczech trzy połączenia w ramach otwartego dostępu. Są one wykonywane we współpracy z prywatnymi operatorami Leo Express i Bahn Touristik Express.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FlixTrain
Francja
  • Jan Nosek – 18.06.2019

    Kiedy wjadą do Polski?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.