TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FlixBus rzuca rękawicę PKP Intercity na trasie do Szczecina i … Amsterdamu
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.06.2018 11:06:48
FlixBus rzuca rękawicę PKP Intercity na trasie do Szczecina i … Amsterdamu

Dwie nowości od FlixBusa, zaprezentowane wczoraj na konferencji przewoźnika, to połączenia Warszawa – Szczecin oraz Kraków – Amsterdam.

Dwie nowości od FlixBusa, zaprezentowane wczoraj na konferencji przewoźnika, to połączenia Warszawa – Szczecin oraz Kraków – Amsterdam.

Dotychczas takich w ofercie nie było. Pasażer miał do dyspozycji pociągi, ale trwający remont linii z Warszawy do Poznania skutecznie wydłuża czas przejazdu. Nic zatem dziwnego, że FlixBus podejmuje próbę powalczenia o klienta. Tym bardziej, co nie umknęło uwadze przedstawicielom firmy, ceny na pociągi EIC/EIP w PKP Intercity zaczynają się od 49 zł. We FlixBusie często jest to górna granica.

Autobus jadący autostradą A2 do Poznania może skutecznie powalczyć, nawet z nieco dłuższym czasem przejazdu, o pasażera. Tym bardziej, że dalej – do Szczecina – ten czas wcale nie musi być dużo gorszy. Warto zaznaczyć, że na początku swojej działalności również PolskiBus próbował szczęścia na trasie do Szczecina, ale jeżdżąc przez Bydgoszcz. Linia szybko została skrócona.

Linię z Warszawy do Szczecina będzie obsługiwała firma Followme. Autobusy pojadą przez Łódź, Poznań i Gorzów Wielkopolski. Połączenie będzie realizowane dwa razy dziennie, a do obsługi przewoźnik skieruje nowoczesne Mercedesy Tourismo i Volvo. Pierwszy kurs już 12 lipca 2018 roku.

To jednak nie koniec planów firmy, związanych z lepszym wykorzystanie autostrady A2. Możemy się zatem spodziewać większej liczby kursów do Niemiec, niekoniecznie do Berlina. Na razie FlixBus szczegółów nie zdradza.

Druga ciekawa propozycja FlixBusa to linia z Krakowa do Amsterdamu. Filozofia FlixBusa jest jednak taka, żeby zapewnić możliwość przesiadki. Nie jest zatem niemożliwe pojechanie do Holandii z Warszawy. Można to zrobić z przesiadką właśnie w Krakowie. Linia ta nie jest nowa. FlixBus zdecydował się na przedłużenie dotychczasowego połączenia z Essen. Do Amsterdamu jeszcze nie tak dawno mogliśmy dojechać również z PKP Intercity.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FlixBus
PKP Intercity
Szczecin
Amsterdam
 • Adalbertus Kresowy – 22.06.2018

  Nie wybieramy zagranicznego Flixbusa

 • Dariusz Iwasyk – 22.06.2018

  Szczecin - Łódź będzie od 25 zł a Szczecin - Poznań od 15zł. To zapewne Szczecin - Warszawa będzie za 32-39zł najtańszy bilet.

 • Kamil Kolmer – 22.06.2018

  I tak wybieram PKP IC czy PR.

 • Lukasz Jurek – 22.06.2018

  Trzeba być skrajnym desperatem by z Warszawy do Szczecina jechać autobusem😉.

 • Mat Matys – 22.06.2018

  Dobrze by było aby do Szczecina było coś z KATO czy KRK :)

 • Paweł Rubaj – 22.06.2018

  Z Łodzi się przyda, bo IC dopiero co skasowało dwie pary pociągów na trasie Łódź - Poznań - Szczecin.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.