TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Flirt Kolei Mazowieckich na testach typu w Żmigrodzie
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.10.2019 13:02:28 1 komentarz
Flirt Kolei Mazowieckich na testach typu w Żmigrodzie (foto: KM)

W Żmigrodzie trwają "testy typu" naszego nowego pojazdu FLIRT – poinformowały Koleje Mazowieckie.

W Żmigrodzie trwają "testy typu" naszego nowego pojazdu FLIRT – poinformowały Koleje Mazowieckie.

Jak dodaje przewoźnik testy te są obowiązkowe, aby pojazd mógł poruszać się po torach w Polsce i bezpiecznie wozić pasażerów.

Przypomnijmy, że nowy Flirt został zaprezentowany na targach w Gdańsku. Pierwsze składy, które Stadler produkuje w Siedlcach mają wyjechać na mazowieckie tory jeszcze w tym roku. Będą obsługiwały trasę Warszawa – Działdowo.

Dostawy pojazdów zostały zaplanowane w sześciu transzach na podstawie oddzielnych umów wykonawczych. Jednostki będą zastępowały stopniowo wycofywane elektryczne zespoły trakcyjne serii EN57 Kolei Mazowieckich, poprawiając znacząco komfort i bezpieczeństwo podróżowania w regionie, a także zapewniając nowe możliwości przewozowe. Pierwsza umowa wykonawcza na dostawę sześciu elektrycznych zespołów trakcyjnych FLIRT, z której pochodzi testowany w Żmigrodzie pojazd, została zawarta w maju 2018 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Koleje Mazowieckie
Flirt
  • zeus04 – 05.10.2019

    Najciekawsze dla elektryków i energoelektroników rzeczy są w tym Flircie niewidoczne z zewnątrz. Inżynierowie Stadlera trochę zaryzykowali nowości w tym modelu. Jak się sprawdzą, to zmieni się dość radykalnie technologia produkcji wyposażenia elektrycznego nowoczesnego taboru. Moja firma też czeka z niecierpliwością na wyniki, a ja trzymam kciuki :-)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !