TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ewakuacja pasażerów z pociągu na CMK
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 22.08.2019 16:54:08 1 komentarz
zdjęcie ilustracyjne

380 osób zostało ewakuowanych z pociągu Pendolino relacji Warszawa-Wrocław na Centralnej Magistrali Kolejowej w Łódzkiem.

380 osób zostało ewakuowanych z pociągu Pendolino relacji Warszawa-Wrocław na Centralnej Magistrali Kolejowej w Łódzkiem.

Pociąg wjechał w uszkodzoną sieć trakcyjną i uszkodził pantograf. CMK w tym miejscu jest zablokowana. Pociągi kierowane są objazdem przez Koluszki. Jak poinformował PAP Piotr Mazur z biura prasowego PKP Intercity do zdarzenia doszło na odcinku Strzałki-Idzikowice. Pociąg Pendolino relacji Warszawa-Wrocław wjechał w uszkodzoną sieć trakcyjną i uszkodził pantograf. Składem podróżowało 380 osób. Nie ma osób poszkodowanych.

"Zorganizowaliśmy zastępczą komunikację autobusową dla tych pasażerów. Przy ich przesadzaniu pomagała straż pożarna oraz straż ochrony kolei. Pasażerowie zostaną przewiezieni autobusami do stacji w Koluszkach, gdzie przesiądą się do pociągu zastępczego - też Pendolino - który zabierze ich w dalszą drogę do Wrocławia" - wyjaśnił Mazur. Dodał, że pasażerom zapewniono poczęstunek.

Rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak przekazał PAP, że przy przesiadce, pasażerom pomagało sześć jednostek straży pożarnej z pow. opoczyńskiego i tomaszowskiego.

Jak zaznaczył Mazur, Centralna Magistrala Kolejowa jest w tym miejscu zablokowana, a wszystkie pociągi zmierzające do Warszawy bądź jadące z Warszawy są kierowane objazdem przez Koluszki. Dodał, że został już zadysponowany przez zarządcę infrastruktury pociąg sieciowy do naprawienia uszkodzonej trakcji. Pociąg, który wjechał w sieć trakcyjną ma być ściągnięty do Warszawy.

Według informacji Marca, usuwanie awarii może potrwać co najmniej osiem godzin.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
CMK
  • DarekP – 22.08.2019

    Najważniejsza linia w kraju, od wielu lat modernizowana i takie niespodzianki.Niezbyt dobrze to wygląda.

  • Michał Piwowarczyk – 22.08.2019

    To był zamach !

  • Sebastian Lk – 23.08.2019

    Ile baniek tym razem dla Alstomu? 5-6 mln za wymianę pantografu i naprawy szkód?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !