TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

EW58 pocięte, ale nie wszystkie
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.05.2017 12:15:53 1 komentarz
EW58 pocięte, ale nie wszystkie (foto: PKP SKM)

Koniec prawie wszystkich jednostek EW58. Składy, których właścicielem była PKP SKM, zostały pocięte i zezłomowane. Na szczęście nie wszystkie.

Zachowaliśmy jeden cały skład aby postarać się go przywrócić do stanu oryginalnego – poinformował nas Marcin Głuszek, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży PKP SKM.

Z naszych informacji wynika też, że przewoźnik zachował dwie kabiny ze złomowanych pociągów.

EW58 to trójwagonowe elektryczne zespoły trakcyjne wyprodukowane w zakładach Pafawag we Wrocławiu w latach 1974-1980 w licznie 28 sztuk, które przystosowane zostały do obsługi ruchu aglomeracyjnego, linii z wysokimi peronami.

Więcej informacji i tych jednostkach znajdziecie w poniższym linku.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
EW58
PKP SKM
  • YbG – 18.05.2017

    lepsze od impulsa

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.