TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

EW58 pocięte, ale nie wszystkie
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.05.2017 12:15:53 1 komentarz
EW58 pocięte, ale nie wszystkie (foto: PKP SKM)

Koniec prawie wszystkich jednostek EW58. Składy, których właścicielem była PKP SKM, zostały pocięte i zezłomowane. Na szczęście nie wszystkie.

Koniec prawie wszystkich jednostek EW58. Składy, których właścicielem była PKP SKM, zostały pocięte i zezłomowane. Na szczęście nie wszystkie.

Zachowaliśmy jeden cały skład aby postarać się go przywrócić do stanu oryginalnego – poinformował nas Marcin Głuszek, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży PKP SKM.

Z naszych informacji wynika też, że przewoźnik zachował dwie kabiny ze złomowanych pociągów.

EW58 to trójwagonowe elektryczne zespoły trakcyjne wyprodukowane w zakładach Pafawag we Wrocławiu w latach 1974-1980 w licznie 28 sztuk, które przystosowane zostały do obsługi ruchu aglomeracyjnego, linii z wysokimi peronami.

Więcej informacji i tych jednostkach znajdziecie w poniższym linku.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
EW58
PKP SKM
  • YbG – 18.05.2017

    lepsze od impulsa

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.