TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

EW51-36 zostanie odnowiony
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.07.2018 08:25:56
EW51-36 (źródło: Wikipedia/Brill7, lic. CC BY-SA 3.0)

Stacja Muzeum zleci wykonanie prac konserwatorsko – restauratorskie zabytkowej jednostki EW51-36. Co ciekawe wykonają je ZNTK Mińsk Mazowiecki, a więc firma, która specjalizuje się w naprawach i modernizacjach nieco młodszych ezt-ów.

Stacja Muzeum zleci wykonanie prac konserwatorsko – restauratorskie zabytkowej jednostki EW51-36. Co ciekawe wykonają je ZNTK Mińsk Mazowiecki, a więc firma, która specjalizuje się w naprawach i modernizacjach nieco młodszych ezt-ów.

Spółka jako jedyna wystartowała w przetargu. Wartość prac wyceniła na 1 165 425,00 zł brutto. Ponadto zobowiązała się do zrealizowania zamówienie w terminie od dnia podpisania umowy do dnia 20 grudnia 2018 r. oraz udzielenia gwarancji jakości na nowe podzespoły oraz malowanie renowacyjne — na okres 36 miesięcy, na pozostałe wykonane prace konserwatorsko – restauratorskie – na okres 24 miesięcy licząc od dnia podpisania protokołu komisyjnego odbioru EW51-36 i po zatwierdzeniu przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków prawidłowości wykonania prac.

W ramach prac zostaną wykonane:

- śrutowanie pudła,

- prace spawalniczo-naprawcze pudła,

- wstawienie nowych drzwi wejściowych,

- wklejenie szyb na stałe, bez możliwości otwierania,

- odbudowa reflektorów,

- odnowienie malatury pudła wraz z odtworzeniem pierwotnego malowania i opisów zewnętrznych,

- konserwacja pantografów.

Przez jakiś czas jednostka była odstawiona na torach w okolicy przystanku Warszawa Praga. Pobyt tam wyraźnie nie służył jej. Na szczęście teraz odzyska swój historyczny wygląd. Na zewnątrz. Wnętrze nie będzie odnawiane. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
EW51
Stacja Muzeum
zabytek
ZNTK Mińsk Mazowicki
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.