TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ETZT 2019: Rower w pociągach Arrivy za złotówkę
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.09.2019 14:35:25
ETZT2019: Rower w pociągach Arrivy za złotówkę

Samorząd województwa kujawsko – pomorskiego wspólnie z przewoźnikami kolejowymi przygotował na najbliższy tydzień dla mieszkańców województwa specjalne oferty zachęcające do korzystania z transportu kolejowego.

Samorząd województwa kujawsko – pomorskiego wspólnie z przewoźnikami kolejowymi przygotował na najbliższy tydzień dla mieszkańców województwa specjalne oferty zachęcające do korzystania z transportu kolejowego.

To wszystko w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, inicjatywy Komisji Europejskiej promującej ekologiczne formy transportu.

W Kujawsko-Pomorskiem pracujemy na rzecz upowszechniania kolei jako wygodnego, dostępnego i przyjaznego środowisku środka transportu. Działamy tak poprzez inwestycje w infrastrukturę i tabor kolejowy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Przez cały tydzień od 16 do 22 września 2019 roku we wszystkich pociągach uruchamianych przez Arriva będzie można przewieźć rower za symboliczne 1 zł.  To doskonała okazja, by zabrać rower na pokład pociągu i odkrywać cudowne trasy rowerowe w województwie. W niedzielę (22 września) podczas Dnia bez Samochodu, każdy pasażer posiadający przy sobie ważny dowód rejestracyjny pojazdu mechanicznego (samochodu, motoru, skutera) będzie uprawniony do przejazdu  pociągami Arriva, w dowolnej relacji za  jedyne 1 zł. Szczegółowe informacje i regulaminy ofert znajdują się  na stronie www.arriva.pl.

Kampania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu trwa od 16 do 22 września każdego roku. Ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców. To czas, w którym w sposób szczególny w całej Europie, jak i poza nią  promowane jest korzystanie z ekologicznych form mobilności, takich jak publiczny transport zbiorowy, rower czy ruch pieszy. Tegoroczna edycja ETZT odbywa się pod hasłem "Chodź z nami".

Kolej w regionie

W Kujawsko-Pomorskiem regionalny ruch, decyzją samorządu województwa, obsługuje dwóch operatorów: Przewozy Regionalne i Arriva RP. Z myślą o podróżnych w 2010 wprowadzono taryfę kujawsko-pomorską, w ramach której obniżono ceny biletów o kilkanaście procent. Jest to najniższa cena biletów w Polsce. W regionie obowiązują także oferty specjalne – bilet dla seniora, bilet aglomeracyjny BiT-City i bilet regionalny WiT. Prawie wszystkie linie kolejowe z czynnym ruchem pasażerskim zostały bądź w niedalekiej przyszłości zostaną zrewitalizowane ze środków regionalnych, jak i krajowych. Do obsługi tych tras samorząd województwa od 2002 roku zakupił 28 pojazdów kolejowych.

Samorząd województwa był także koordynatorem projektu BiT-City, czyli grupy powiązanych i uzupełniających się inwestycji, dzięki którym Bydgoszcz i Toruń stały się sobie komunikacyjnie bliższe. Całkowity koszt projektu wyniósł 1,137 miliarda złotych. Na projekt złożyły się:

·         rewitalizacja dworca Toruń Główny,

·         zakup 5 nowych pociągów do obsługi trasy Bydgoszcz – Toruń,

·         rewitalizacja linii kolejowej nr 18 na odcinku Toruń – Bydgoszcz,

·         zakup nowych tramwajów w Bydgoszczy i Toruniu,

·         budowa linii tramwajowej do Fordonu w Bydgoszczy,

·         budowa nowych przystanków kolejowych: Bydgoszcz Błonie i Cierpice Kąkol,

·         utworzenie węzłów przesiadkowych: Bydgoszcz Wschód, Toruń Miasto,

·         powstanie wiaduktu w Solcu Kujawskim wraz z lokalnym węzłem przesiadkowym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Arriva
bilet
kujawsko-pomorskie