TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ET25 czyli Dragon2 dla PKP CARGO. Jak go nazwać?
InfoRail.pl - Opublikowano: 08.10.2018 10:47:09 1 komentarz
ET25 czyli Dragon2 dla PKP CARGO. Jak go nazwać? (źródło: PKP CARGO/FB)

Wkrótce do parku taborowego PKP CARGO dołączy nowa lokomotywa Dragon2.

Wkrótce do parku taborowego PKP CARGO dołączy nowa lokomotywa Dragon2.

Przewoźnik ogłosił konkurs na imię dla niej. Powinno kojarzyć się z nowoczesnością i szybkością. Dla najciekawszych propozycji będą nagrody. Propozycje można przesyłać na adres: media@pkp-cargo.eu do 12 października.

Według wizualizacji, którą zamieścił przewoźnik Dragon2 dostanie oznaczenie ET25. Przypomnijmy, że w lipcu PKP CARGO podpisały z Newagiem list intencyjny dotyczący trzech lokomotyw.

Dragon 2 to pierwsza lokomotywa Newagu zgodna z TSI 2014. W przyszłym roku będzie dostępny z modułem dojazdowym – Dual Power. To ważne, bo nie trzeba do manewrów lokomotywy spalinowej. Można je realizować z wykorzystaniem jednej maszyny. Co ważne dla przewoźników Dragon ma znacznie dłuższe cykle utrzymaniowe niż lokomotywy ET22 czy Skoda 181. Są one dwa razy dłuższe w przypadku P1.

Lokomotywa Dragon 2 docelowo przeznaczona jest do prowadzenia pociągów towarowych, nic zatem dziwnego, że trafi do PKP CARGO.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP CARGO
Newag
lokomotywa
Dragon2
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.