TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Estoński Eltron przygotowuje przetarg na pociągi. Jeździ bez rezerwy
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.07.2019 14:43:07 1 komentarz
Estoński Eltron przygotowuje przetarg na pociągi. Jeździ bez rezerwy (foto: Wikipedia/Ad Meskens)

Estoński przewoźnik kolejowy Elron przygotuje dokumenty przetargowe na dostawę czterech jednostek dwutrakcyjnych i dwóch ezt-ów klasycznych w celu uzupełnienia posiadanej floty pociągów.

Estoński przewoźnik kolejowy Elron przygotuje dokumenty przetargowe na dostawę czterech jednostek dwutrakcyjnych i dwóch ezt-ów klasycznych w celu uzupełnienia posiadanej floty pociągów.

Od momentu dostarczenia nowych składów – sześć lat temu – liczba pasażerów wzrosła o ponad jedną trzecią, podczas gdy popyt podwoił się na trasach między głównymi miastami.

Obecnie przewoźnik działa na styk. Wszystkie jego pociągi są w codziennym użytkowaniu i czasami trudno jest znaleźć czas na konserwację i naprawy. Rozbudowa floty Elron umożliwi wprowadzenie dodatkowych szybkich usług z Talinna do Tartu, Narvy i Viljandi.

Pociągi dwutrakcyjne mają zostać dostarczone w 2022 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Estonia
przetarg
  • Mateusz Włodarczyk – 09.07.2019

    Taki mały kraj to i tabor szybko wymieni

  • Peter Kaminski – 09.07.2019

    Dobrze, że Stadler na zdjęciu to mało awaryjny. Gorzej gdyby mieli Pesę😂

  • sphinx – 09.07.2019

    Dwusystemowych czy dwutrakcyjnych? To spora różnica. Jak to drugie to ciekawe czy Newag się zainteresuje ze swoim dwutrakcyjnym Impulsem.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.