TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Estonia planuje zakup nowych pociągów
INFORAIL - Opublikowano: 26.05.2015 09:50:41 1 komentarz
Estoński Flirt (źródło: Wikipedia/Ivar Leidus lic. CC BY-SA 3.0 ee)

Estoński państwowy przewoźnik kolejowy Elron zapowiedział, że zamierza zakupić trzy pięcioczłonowe składy w wersji Intercity, do obsługi połączeń na trasie Tallin ? Tartu.

Estoński państwowy przewoźnik kolejowy Elron zapowiedział, że zamierza zakupić trzy pięcioczłonowe składy w wersji Intercity, do obsługi połączeń na trasie Tallin ? Tartu. Między dwoma największymi miasta Estonii miałyby kursować pociągi, których maksymalna prędkość to 190 km/h. Zakup jednostek ma zostać dofinansowany przez ministerstwo gospodarki i infrastruktury. Planowany termin rozpoczęcia procedury zakupowej to rok 2018. Za trzy pociągi Elron chce zapłacić około 30 mln euro.

Zakup nowego taboru umożliwiłby przesunięcie składów dziś kursujących na linii Tallin ? Tartu do obsługi innych połączeń, takich jak chociażby Tallin ? Narva. Dzięki temu zwiększona zostałaby częstotliwość kursowania pociągów na tej linii.

Aktualna flota przewoźnika to 18 ezt-ów i 20 jednostek dieslowskich do obsługi ruchu regionalnego i podmiejskiego. Na trasie Tallin ? Tartu kursują pociągi Flirt dostarczone przez Stadlera między 2012 i 2014 rokiem. Czas przejazdu między miastami to 2 godziny, stąd też przewoźnik planuje zakup pociągów w wersji Intercity.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Estonia
Tallin
  • dll – 27.05.2015

    obstawiam Stadlera lub CAF

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.