TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

EP07-1067 czyli dawna EU07-007 ponownie w ruchu
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.09.2017 07:44:12
EP07-1067 czyli dawna EU07-007 tu już w PKP IC ale jeszcze w malowaniu PKP PR

Trzecia najstarsza czynna "siódemka" EP07-1067 (ex EU07-007) wyprodukowana przez PaFaWag Wrocław w 1967 roku ponownie w służbie PKP Intercity.

Trzecia najstarsza czynna "siódemka" EP07-1067 (ex EU07-007) wyprodukowana przez PaFaWag Wrocław w 1967 roku ponownie w służbie PKP Intercity.

Jak informuje Ilostan Pojazdów Trakcyjnych po ponad rocznym postoju w oczekiwaniu na wykonanie naprawy P4 (2P4/2) oraz kilkumiesięcznym trwaniu tej czynności 50-letnia lokomotywa 7 września powróciła do służby w Zakładzie Północnym PKP InterCity S.A. Ilostan Pojazdów Trakcyjnych podaje, że EP07-1067 jest jedną z dziesięciu nadal czynnych maszyn serii EU/EP07 wyprodukowanych w 1967 roku i obchodzących w tym roku jubileusz 50-lecia służby.

Naprawa lokomotywy została wykonana przez ZNTKiM w Gdańsku. Jako ciekawostkę dodajmy, że jest to jeden popularnych "budyniów". Lokomotywy te zostały swego czasu pomalowane na kolor kremowy przez ówczesnego właściciela – PKP Przewozy Regionalne. Po przejęciu ich przez PKP Intercity były przemalowywane w barwy tego przewoźnika. Podczas ostatniej naprawy elektrowóz zyskał wyświetlacze. Zdjęcie lokomotywy po ostatniej naprawie znajdziecie w poniższym linku.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
lokomotywa
EP07
EU07
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.