TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

EP05-23 znowu pojedzie. Trwa remont mechaniki
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.08.2017 12:00:23 6 komentarzy
EP05-23 znowu pojedzie. Trwa remont mechaniki

Lokomotywa EP05-23 ma znowu jeździć. W Gdańsku trwa aktualnie kolejny etap remontu elektrowozu.

Lokomotywa EP05-23 ma znowu jeździć. W Gdańsku trwa aktualnie kolejny etap remontu elektrowozu.

Jak udało nam się dowiedzieć obejmuje on przywrócenie do pełnej sprawności elementów mechanicznych. Po jego zakończeniu elektrowóz będzie mógł ponownie jeździć samodzielnie. Docelowo ma być to czynny zabytek, który przewoźnik będzie wykorzystywał do prowadzenia pociągów specjalnych. Po zakończeniu kolejnego etapu remontu lokomotywa ma być całkowicie sprawna i gotowa do ruchu.

Według naszych informacji lokomotywa ma zostać pokazana na wrześniowych targach TRAKO w Gdańsku.

7 lutego 2017 roku PKP Intercity zaprezentowały lokomotywę po pierwszym etapie remontu. Już wówczas zapowiadano, że elektrowóz wróci na szlak. Lokomotywa ma pojechać, tak, jak za dawnych lat 160 km/h.

Przypomnijmy, że w pierwszym etapie, w ramach prac remontowych Remtrak wykonał kompleksowe zabezpieczenie poszycia. Odtworzyliśmy też zniszczone elementy – mówił w lutym Zbigniew Ciemny, szef zakładu. Część elementów zewnętrznych jest oryginalna. Nie mieliśmy natomiast dostępu do części z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku - wyjaśniał. To właśnie wtedy lokomotywa została wyprodukowana. W Remtraktu naprawiono m.in. takie elementy jak: zderzaki, reflektory, ramy okienne czy poręcze. Naprawiony został również pantograf - mówił dalej Zbigniew Ciemny. Lokomotywa odzyskała też swoje historyczne, pomarańczowe malowanie. Teraz, jak wspominamy na wstępie, pora na mechanikę. Prace trwają.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lokomotywa
PKP Intercity
EP05
 • ksiedzu – 28.08.2017

  Wiadomo kiedy do Gdańska pojechała??

 • 2iom – 28.08.2017

  W połowie lipca 2017.

 • Junikowo – 28.08.2017

  Części blach można ściągnąć od Czechów oni posiadają chyba takie lokomotywy jeszcze

 • Koks – 28.08.2017

  Nie będzie gotowa na trako bo koła i osie są w opłakanym stanie i nie ma gdzie ich zdobyć, pozatym zbiorniki powietrza są wykonywane w Czechach a oni dopiero zaczęli je wykonywać nie da rady szybciej

 • Priviet – 30.08.2017

  xaxaxaxa a czesi na to poczekacie z kolkami i osiami.

 • Youstyn1 – 03.11.2017

  Cos pieknego ep 05 jezdzilem do pracy na slask wlatach 80 gornikim to jest cudo

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.