TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elfy II miały jeździć do Bohumina. Nie jeżdżą
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.03.2018 09:41:54 3 komentarze
Elfy II miały jeździć do Bohumina. Nie jeżdżą

Elfy II Kolei Śląskich miały jeździć do Czech. Przewoźnik wykonuje połączenia do Bohumina. Nie jeżdżą, bo nie mają dopuszczenia.

Elfy II Kolei Śląskich miały jeździć do Czech. Przewoźnik wykonuje połączenia do Bohumina. Nie jeżdżą, bo nie mają dopuszczenia.

O sprawie pisze portal rybnik.com.pl. Do Bohumina nadal kursują jednostki EN57. Od 11 marca miały zostać zastąpione właśnie przez Elfy II. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że po pierwsze nowe ezt-y przyjeżdżają z opóźnieniem, po drugie zaś nie mają dopuszczenia do kursowania po terenie Czech.

Jak się okazuje Koleje Śląskie nie wystąpiły jeszcze do Drážníego Úřadu (odpowiednik UTK) o wydanie takiego zezwolenia. Nie wystąpiły, bo nie mają stosownych badań, które trzeba dołączyć do wniosku. Nie wiadomo zatem kiedy Elfy II wjadą do Czech. Wydaje się jednak, że nie nastąpi to szybko.

Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to procedura nie do przejścia. Koleje Dolnośląskie testowały już swoje Impulsy na czeskich torach i wszystko wskazuje na to, że są na dobrej drodze do uruchamiania regularnych połączeń za naszą południową granicą.

Koleje Śląskie nie odpuszczają. Jak powiedziała portalowi rybnik.com.pl rzeczniczka prasowa przewoźnika w wyniku działań Kolei Śląskich, polegających na wystąpieniu do prezesa UTK z prośbą o poparcie naszych działań doszło do dwóch spotkań w siedzibie UTK, na które zaproszono również przedstawicieli DU. Uzgodniono uproszczoną ścieżkę postępowania polegającą na "rozszerzeniu dopuszczenia pojazdów dopuszczonych w Polsce na kolejny kraj członkowski UE".

W przeszłości Koleje Śląskie próbowały zdobyć czeskie dopuszczenie dla innych swoich pojazdów. Również bezskutecznie. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Elf II
Czechy
Bohumin
  • czeslaw2 – 23.03.2018

    Wyjaśni ktoś, dlaczego tak się dzieje? Dlaczego czesi nie chcą wpuścić nowszych jednostek na swoje tory?

  • 66wg – 23.03.2018

    No przecież masz wyjaśnienie - bo nie mają "certyfikacji"

  • kolejFAN – 23.03.2018

    no ale Bohumin to 1 stacja za granicą, więc czemu nie mogą wjechać??

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !