TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elfy i Impulsy w trakcji ukrotnionej. Na majówkę
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.04.2019 17:41:43
Elfy i Impulsu w trakcji ukrotnionej. Na majówkę

Ze względu na zbliżający się długi weekend Koleje Śląskie przygotowały bardziej pojemny tabor na najbardziej popularne kierunki.

Ze względu na zbliżający się długi weekend Koleje Śląskie przygotowały bardziej pojemny tabor na najbardziej popularne kierunki.

Będzie to dotyczyć przede wszystkim kursów do Wisły oraz Żywca i Zwardonia, ponieważ to właśnie te linie cieszą się w tym czasie zwiększoną popularnością.

W przypadku połączeń w kierunku Żywca i Zwardonia przez prawie całą majówkę najbardziej popularne połączenia będą obsługiwane przez pociągi kursujące w tzw. "trakcji ukrotnionej". Oznacza to, że na linii S5 będzie można spotkać np. dwa połączone ze sobą pojazdy typu Elf czy Impuls. Nie zabraknie również kombinacji najnowszych pojazdów – czyli Elfów 2, które mogą jeździć np. w systemie pojazd dwuczłonowy w połączeniu z pojazdem czteroczłonowym.

Połączenia do i z Wisły będą z kolei w znacznej mierze obsługiwane przez pojazdy 27WEb, czyli tzw. "długie elfy" składające się z aż sześciu członów. Każdy pociąg tego typu zapewnia łącznie ponad 550 miejsc, w tym ok. 280 miejsc siedzących. Podobnie jak przy linii S5, tak i tutaj w niektórych przypadkach w trasę wyjadą też połączone pociągi – np. dwa pojazdy typu 22WEd.

Przed zaplanowaniem majówkowych podróży warto też zwrócić uwagę na to, gdzie w danej chwili obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa wynikająca z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Na szczęście w okresie majówki autobusy zastępcze będzie można spotkać tylko na odcinku Rybnik – Górki Śląskie. Warto przy tym jednak też zwrócić uwagę na to, że pociągi linii S51 kończą kurs w Nowym Targu, nie dojeżdżając do Zakopanego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Elf2
Impuls