TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elfem 2 po obwodnicy GOP. Za darmo!
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.10.2017 11:15:01 5 komentarzy
Elfem 2 po obwodnicy GOP. Za darmo!

Po frekwencyjnym sukcesie wrześniowych przejazdów specjalnych Koleje Śląskie przygotowały dla miłośników kolejnictwa kolejną niespodziankę.

Po frekwencyjnym sukcesie wrześniowych przejazdów specjalnych Koleje Śląskie przygotowały dla miłośników kolejnictwa kolejną niespodziankę.

Tym razem proponują podróż kolejową obwodnicą Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Przejazd odbędzie się w najbliższą sobotę (21 października), rozpocznie się o godzinie 14:15 w Bytomiu. Stamtąd pociąg wyjedzie do Gliwic, następnie przejedzie m.in. przez takie stacje jak Zabrze Makoszowy, Katowice Dąbrówka Mała i Siemianowice Śląskie. O godzinie 16:49 pociąg wróci do Bytomia, a stamtąd wykona jeszcze kurs do Katowic z postojami na stacjach Chorzów Miasto i Chorzów Batory. W stolicy Górnego Śląska pociąg "odmelduje się" o godzinie 17:21.

Nie lada gratką dla fanów kolejnictwa może być nie tylko niecodzienna trasa podróży, ale również rodzaj taboru, który będzie obsługiwał ten przejazd. Wokół GOP-u podróżnych przewiezie bowiem nasz najnowszy nabytek – czyli pojazd Elf 2.

Jak wziąć udział w takiej podróży?

Podobnie jak przy poprzednich wycieczkach, tak i tym razem przejazd będzie bezpłatny. Liczba miejsc będzie ograniczona ze względu na pojemność pojazdu. Obowiązuje zatem zasada "kto pierwszy ten lepszy". Tym razem jednak nie będzie obowiązywał internetowy system rezerwacyjny. Osoby zainteresowane będą mogły odebrać bezpłatny bilet na przejazd od środy w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu w Katowicach. Do dyspozycji jest 110 wejściówek. Co istotne, jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie cztery blankiety.

W sobotę na miłośników kolei na bytomskim dworcu czekają również atrakcje związane z piknikiem kolejowym. W trakcie spotkania będzie można zwiedzić pociąg typu EN75 Flirt oraz wspomnianego wcześniej Elfa 2. Swoją prezentację przygotują również PKP Polskie Linie Kolejowe. Na godzinę 13:00 została zaplanowana debata, której głównym celem jest przybliżenie mieszkańcom miasta szczegółów związanych z przenosinami przystanku Bytom Północ. W dyskusji nie zabraknie jednak także innych zagadnień związanych z kolejowym życiem Bytomia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
GOP
Elf 2
 • Wiesiu – 17.10.2017

  Coby tylko nie padało. Bo podobno dach przecieka.

 • Tmb – 17.10.2017

  ile elfów jest już w kś?

 • Kuba – 17.10.2017

  Wiesiu mózg chyba Tobie wyciekł

 • Do tmb – 18.10.2017

  4 - 3 członowe na pewno. co z 4 członowymi nie wiem

 • G.kolejarz – 18.10.2017

  Kubą to co Wiesiek napisał było prawdą. PESA przepraszała za tę usterkę. Podobno woda leciała do przedziału służbowego.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!