TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elf 2 dotarł do Ostrawy
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.06.2018 11:08:49 1 komentarz
Elf 2 dotarł do Ostrawy

Na targach Czech Raildays Koleje Śląskie prezentują swój najnowszy nabytek – dwuczłonowego Elfa 2.

Na targach Czech Raildays Koleje Śląskie prezentują swój najnowszy nabytek – dwuczłonowego Elfa 2 34WEa-003.

Bez wątpienia to najciekawszy pojazd kolejowy pokazywany w tym roku w Ostrawie, stąd też nie powinno dziwić, że właśnie ta jednostka wzbudza wśród zwiedzających. Na targach nie jest pokazywany bowiem żaden inny skład pasażerski, jest natomiast kilka wagonów, o których napiszemy nieco później. To sprawia, że Elf 2 jest jedyną nowością na tegorocznych targach w Ostrawie.

Wizyta Elfa 2 to także dobra promocja jego producenta – bydgoskiej PESY, zwłaszcza, że Ceske drahy będą kupowały właśnie ezt-y. Przypomnijmy, że Elfy 2 mają już dopuszczenie do kursowania po Czechach i kursują do Bohumina.

Kilka lat temu na torze testowym w czeskim Velimiu, razem z Linkiem, pojawił się Elf pierwszej generacji. Jak dotychczas PESIE nie udało się jednak sprzedać za granicę żadnego składu elektrycznego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Czech Raildays
Elf 2
  • Peter Kaminski – 20.06.2018

    Impuls 2 też powinien tam zawitać.

  • Michał Gąsior – 20.06.2018

    Szkoda, że nie jeździ tam w regularnych kursach :p

  • kowal – 21.06.2018

    @Michał w sumie formalnie nic nie stoi na przeszkodzie, ciekawe jakby było z frekwencją.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.