TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elektryfikacja trasy Gdynia – Kościerzyna do 2023 roku, będzie ZKA
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.03.2018 08:30:09 2 komentarze
Elektryfikacja trasy Gdynia – Kościerzyna do 2023 roku, będzie ZKA

Zakończenie prac projektowych dla linii kolejowej nr 201 na odc. Gdynia – Kościerzyna planowane jest do II kwartału 2019 r., natomiast prowadzenie robót budowlanych zaplanowano od II kwartału 2020 roku do I kwartału 2023 roku.

Zakończenie prac projektowych dla linii kolejowej nr 201 na odc. Gdynia – Kościerzyna planowane jest do II kwartału 2019 r., natomiast prowadzenie robót budowlanych zaplanowano od II kwartału 2020 roku do I kwartału 2023 roku - poinformował wiceminister Andrzej Bittel.

Zgodnie z informacją przekazaną przez PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzone są obecnie prace polegające na przygotowaniu planów komunikacyjnych na czas realizacji inwestycji w północnej Polsce. Aktualnie dla projektu pn. "Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz – Trójmiasto, Etap I" powstaje dokumentacja projektowa, w ramach której wykonawca ma opracować harmonogram zamknięć torowych oraz fazowania robót.

Określenie konieczności zorganizowania oraz terminów wprowadzenia Zastępczej Komunikacji Autobusowej (ZKA) na poszczególnych odcinkach objętych inwestycją nastąpi na późniejszym etapie realizacji projektu. W chwili obecnej, mając na uwadze planowany zakres prac, przewidywane jest jej wprowadzenie na odcinku Kościerzyna – Gdańsk Osowa (dla linii nr 201) i Kartuzy – Żukowo Wschodnie (dla linii nr 201 oraz 229 również elektryfikowanej w ramach ww. projektu).

Na odcinku Kościerzyna - Maksymilianowo linii kolejowej nr 201 (Etap II ww. projektu) przewiduje się wprowadzenie ZKA od Maksymilianowa do stacji Lipowa Tucholska z podziałem na odcinki, które na dzień dzisiejszy nie zostały jeszcze określone. W Etapie II podpisanie umowy na dokumentację projektową planowane jest na koniec I kwartału 2018 roku. Szczegóły dotyczące ZKA zostaną określone w trakcie prac projektowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kościerzyna
Gdynia
PKP PLK
remont
  • kolejFAN – 21.03.2018

    w całej Polsce króluje ZKA. odcięli linię poznańską, lubelsko-rzeszowską, lubelsko-warszawską, co jeszcze pytam zrobi PLKa żeby dobić polskich pasażerów?

  • Kaszebe – 21.03.2018

    Ale będzie jazda,już widzę jeden wielki korek ! ; ))) Ale będzie warto choć szkoda klimatu "węglówki".

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.