TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elektrycznym do Zgorzelca
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.12.2019 12:45:27
Elektrycznym do Zgorzelca (foto: PKP PLK)

Od 15 grudnia trasę z Wrocławia do Zgorzelca będzie można pokonać pociągiem elektrycznym.

Od 15 grudnia trasę z Wrocławia do Zgorzelca będzie można pokonać pociągiem elektrycznym.

PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły elektryfikację ostatniego odcinka magistrali kolejowej E30 na odcinku Węgliniec-Zgorzelec. Dzięki temu od 15 grudnia z Wrocławia do Zgorzelca będzie można dojechać pociągiem elektrycznym w godzinę i 40 minut.

Jak przekazał w czwartek PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, ukończenie elektryfikacji oznacza skrócenie czasu przejazdu i większą przepustowość linii. Dotychczas podróżni, korzystający z pociągu relacji Wrocław – Zgorzelec musieli w Węglińcu przesiadać się z taboru elektrycznego na spalinowy. Elektrycznym pociągiem z Wrocławia do Zgorzelca będzie można dojechać od 15 grudnia, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy.

Rzecznik poinformował, że na 27-kilometrowym zelektryfikowanym odcinku zamontowano 920 słupów oraz 54 bramki trakcyjne. Dla zapewnienia zasilania zmodernizowano podstację trakcyjną w Węglińcu oraz zbudowano dwie nowe w Pieńsku i Zgorzelcu.

Dzięki ukończonej elektryfikacji linii poprawią się nie tylko warunki przewozów pasażerskich, zarówno w ruchu regionalnym, jak i dalekobieżnym, ale zyska też ruch towarowy. "Przewozy ładunków staną się sprawniejsze, szybsze i bardziej konkurencyjne względem przewozów drogowych. Tym samym więcej ładunków przewożonych koleją odciąży drogi i zwiększy bezpieczeństwo" – dodał.

Inwestycja o wartości 70 mln zł została zrealizowana przez PKP PLK w ramach projektu CEF, "Łącząc Europę". Przez zelektryfikowany odcinek codziennie pojedzie osiem bezpośrednich pociągów relacji Wrocław – Zgorzelec.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zgorzelec
PKP PLK
modernizacja