TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ekobilet w nowych odsłonach
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.02.2017 18:25:18 3 komentarze
Ekobilet w nowych odsłonach

Dziś do sprzedaży trafiły nowe wersje Ekobiletu ? 12-godzinna oraz 6-godzinna. Na tym jednak nie koniec.

Dziś do sprzedaży trafiły nowe wersje Ekobiletu ? 12-godzinna oraz 6-godzinna. Na tym jednak nie koniec. Istotną zmianą jest również dołączenie do grona przewoźników dotychczas honorujących ten bilet (czyli do KZK GOP, MZK Tychy oraz Kolei Śląskich) kolejnego ? MZKP Tarnowskie Góry.

Od wprowadzenia wspólnej oferty Kolei Śląskich, KZK GOP i MZK Tychy minęły trzy miesiące. Do grupy przewoźników proponujących wspólne przejazdy dołączył MZKP Tarnowskie Góry. Nastąpiła również istotna zmiana ? dodano dwa bilety o krótszym czasie obowiązywania i niższej cenie: 12-godzinny za 24 złote i 6-godzinny za 16 złotych.

EKO BILET to wspólna sieciowa oferta w stylu "wszystko w jednym" przygotowana przez Koleje Śląskie, KZK GOP, MZK Tychy i od 10 lutego także przez MZKP Tarnowskie Góry (organizator autobusowej komunikacji publicznej w północnej części aglomeracji, działający w unii biletowej z KZK GOP). W ramach tej propozycji na jednym bilecie można podróżować pociągami, autobusami oraz tramwajami i trolejbusami. Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w określonym przedziale czasowym od daty i godziny wskazanej przez nabywcę.

- Wszystkie podejmowane przez nas w tym zakresie wysiłki mają wspólny cel: promocję transportu publicznego. Stoimy na stanowisku, że proste rozwiązania i dostępność to klucz do sukcesu ? mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. ? Kilka miesięcy temu wykonaliśmy pierwszy krok, teraz pora na kolejne. Zmiany to efekt wsłuchiwania się w propozycje pasażerów, ale też dowód na to, że zgodnie z naszym początkową ideą EKO BILET będzie miał coraz większy zasięg obowiązywania.

Dotychczas bilet dostępny był tylko w jednej wersji ? 24 godzinnej w cenie 38 zł. Obecnie oferta rozwija się o kolejne warianty: 6-godzinny za 16 zł i 12-godzinny za 24 zł. Co ważne, zwiększa się także liczba kanałów sprzedaży ? do tej pory EKO BILET był do kupienia tylko w kasach Kolei Śląskich, teraz będzie można go kupić również w dwudziestu tzw. "Punktach na mieście" na terenie województwa.

Nowa oferta ma ułatwić intermodalne podróżowanie bez konieczności zakupów oddzielnych biletów u różnych przewoźników, przede wszystkim dla osób, które nie korzystają z komunikacji publicznej zbyt często. Może być także dobrym rozwiązaniem dla podróżnych, którzy przyjeżdżają do naszego województwa i muszą odwiedzić kilka różnych miejsc bez zastanawiania się, gdzie i jak nabyć bilety.

- Zgodnie z założeniami rozwijamy i ulepszamy ofertę EKO BILETU. To nie koniec działań na drodze integracji. Będziemy obserwować opinie pasażerów i analizować możliwości wprowadzenia kolejnych udogodnień, np. zakupu w aplikacji SkyCash oraz formy ulgowej lub wieloosobowej. Głównym celem tej oferty jest zapewnienie jak największej wygody pasażerom na terenie całej aglomeracji, zwłaszcza pasażerom korzystającym sporadycznie z komunikacji publicznej i gościom spoza województwa, którzy mogą kupić EKO BILET bezpośrednio w naszych kasach na dworcach ? mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

EKO BILET w wersji 6, 12 lub 24h można kupować również z wyprzedzeniem do 7 dni przed planowanym okresem jego ważności. EKO BILET jest biletem "na okaziciela".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
bilet
KZK GOP
  • MPKBiskupice – 11.02.2017

    Jak KZK GOP przestało sprzedawać bilet papierowy 24 godzinny . To był bul że niema fajnej oferty na poruszanie się po Śląsku tramwajem czy Autobusem . SUPER że jest taki bilet jak EKO BILET

  • Mzk słownikowice – 11.02.2017

    Niema bulu

  • Komorowski – 12.02.2017

    Łączymy się z bólem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!