TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ekobilet w nowych odsłonach
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.02.2017 18:25:18 3 komentarze
Ekobilet w nowych odsłonach

Dziś do sprzedaży trafiły nowe wersje Ekobiletu ? 12-godzinna oraz 6-godzinna. Na tym jednak nie koniec.

Dziś do sprzedaży trafiły nowe wersje Ekobiletu ? 12-godzinna oraz 6-godzinna. Na tym jednak nie koniec. Istotną zmianą jest również dołączenie do grona przewoźników dotychczas honorujących ten bilet (czyli do KZK GOP, MZK Tychy oraz Kolei Śląskich) kolejnego ? MZKP Tarnowskie Góry.

Od wprowadzenia wspólnej oferty Kolei Śląskich, KZK GOP i MZK Tychy minęły trzy miesiące. Do grupy przewoźników proponujących wspólne przejazdy dołączył MZKP Tarnowskie Góry. Nastąpiła również istotna zmiana ? dodano dwa bilety o krótszym czasie obowiązywania i niższej cenie: 12-godzinny za 24 złote i 6-godzinny za 16 złotych.

EKO BILET to wspólna sieciowa oferta w stylu "wszystko w jednym" przygotowana przez Koleje Śląskie, KZK GOP, MZK Tychy i od 10 lutego także przez MZKP Tarnowskie Góry (organizator autobusowej komunikacji publicznej w północnej części aglomeracji, działający w unii biletowej z KZK GOP). W ramach tej propozycji na jednym bilecie można podróżować pociągami, autobusami oraz tramwajami i trolejbusami. Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w określonym przedziale czasowym od daty i godziny wskazanej przez nabywcę.

- Wszystkie podejmowane przez nas w tym zakresie wysiłki mają wspólny cel: promocję transportu publicznego. Stoimy na stanowisku, że proste rozwiązania i dostępność to klucz do sukcesu ? mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. ? Kilka miesięcy temu wykonaliśmy pierwszy krok, teraz pora na kolejne. Zmiany to efekt wsłuchiwania się w propozycje pasażerów, ale też dowód na to, że zgodnie z naszym początkową ideą EKO BILET będzie miał coraz większy zasięg obowiązywania.

Dotychczas bilet dostępny był tylko w jednej wersji ? 24 godzinnej w cenie 38 zł. Obecnie oferta rozwija się o kolejne warianty: 6-godzinny za 16 zł i 12-godzinny za 24 zł. Co ważne, zwiększa się także liczba kanałów sprzedaży ? do tej pory EKO BILET był do kupienia tylko w kasach Kolei Śląskich, teraz będzie można go kupić również w dwudziestu tzw. "Punktach na mieście" na terenie województwa.

Nowa oferta ma ułatwić intermodalne podróżowanie bez konieczności zakupów oddzielnych biletów u różnych przewoźników, przede wszystkim dla osób, które nie korzystają z komunikacji publicznej zbyt często. Może być także dobrym rozwiązaniem dla podróżnych, którzy przyjeżdżają do naszego województwa i muszą odwiedzić kilka różnych miejsc bez zastanawiania się, gdzie i jak nabyć bilety.

- Zgodnie z założeniami rozwijamy i ulepszamy ofertę EKO BILETU. To nie koniec działań na drodze integracji. Będziemy obserwować opinie pasażerów i analizować możliwości wprowadzenia kolejnych udogodnień, np. zakupu w aplikacji SkyCash oraz formy ulgowej lub wieloosobowej. Głównym celem tej oferty jest zapewnienie jak największej wygody pasażerom na terenie całej aglomeracji, zwłaszcza pasażerom korzystającym sporadycznie z komunikacji publicznej i gościom spoza województwa, którzy mogą kupić EKO BILET bezpośrednio w naszych kasach na dworcach ? mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

EKO BILET w wersji 6, 12 lub 24h można kupować również z wyprzedzeniem do 7 dni przed planowanym okresem jego ważności. EKO BILET jest biletem "na okaziciela".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
bilet
KZK GOP
  • MPKBiskupice – 11.02.2017

    Jak KZK GOP przestało sprzedawać bilet papierowy 24 godzinny . To był bul że niema fajnej oferty na poruszanie się po Śląsku tramwajem czy Autobusem . SUPER że jest taki bilet jak EKO BILET

  • Mzk słownikowice – 11.02.2017

    Niema bulu

  • Komorowski – 12.02.2017

    Łączymy się z bólem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.