TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Egipskie koleje kupują 1300 wagonów pasażerskich!
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.09.2018 12:24:46
Egipskie koleje kupują 1300 wagonów pasażerskich! (źródło: YT)

Egipskie Koleje Narodowe ENR zawarły umowę z rosyjsko-węgierskim konsorcjum Transmashholding-Hungary na dostawę 1300 wagonów pasażerskich.

Egipskie Koleje Narodowe ENR zawarły umowę z rosyjsko-węgierskim konsorcjum Transmashholding-Hungary na dostawę 1300 wagonów pasażerskich.

To największy kontrakt dotyczący taboru kolejowego w historii przewoźnika. Został podpisany przez prezesa ENR Ashrafa Raslana i wiceprezesa Transmashholding Sergo Shakhzadę 25 września 2018 roku.

Należące do Grupy TMH TVZ i TMH Engineering będą produkować komponenty i pełnić funkcję organu odpowiedzialnego za projekt techniczny, podczas gdy węgierscy członkowie konsorcjum będą działać jako partnerzy produkcyjni i finansowi. Połowa wagonów zostanie wyprodukowana w Dunakeszi Jarmujavito na Węgrzech we współpracy z TVZ, a TVZ będzie produkować pozostałą część samodzielnie.

Ostateczne odbiory odbędą się w zakładzie, który TMH International zbuduje we współpracy z Narodową Organizacją Produkcji Wojskowych w Egipcie.

Wagony zostaną zaprojektowane zgodnie ze specyfikacjami ENR. Dostawa przewiduje pięć rodzajów:

500 pojazdów trzeciej klasy z wentylacją,

500 pojazdów trzeciej klasy z klimatyzacją,

180 wagonów drugiej klasy z klimatyzacją,

90 pojazdów pierwszej klasy z klimatyzacją i

30 wagonów drugiej klasy z klimatyzacją i częścią barową.

W ubiegłym tygodniu ENR podpisały memorandum z Progress Rail, dotyczące dostawy 50 nowych lokomotyw i piętnastoletni kontrakt na modernizacje, remont i utrzymanie części istniejącej floty lokomotyw wraz z długoterminową umową serwisową.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Egipt
wagon
Transmashholding
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.