TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ED74 znowu w ruchu. Obsłuży IC Galicja
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.07.2019 11:39:44 1 komentarz
ED74 znowu w ruchu. Obsłuży IC Galicja

Nie wszystkie ED74 trafią od razu na modernizację do Mińska Mazowieckiego. Jeden skład powrócił do ruchu liniowego.

Nie wszystkie ED74 trafią od razu na modernizację do Mińska Mazowieckiego. Jeden skład powrócił do ruchu liniowego.

Jak poinformował nas Czytelnik jednostka ED74-013 do 31 sierpnia będzie obsługiwać połączenie IC "Galicja" w relacji Przemyśl – Kraków. Skład, który będzie pojawiał się na trasie jest ostatnim czynnym egzemplarzem tej serii.

Przypomnijmy, że docelowo wszystkie "Edyty" przejdą modernizacje, które, zgodnie z zapowiedziami PKP Intercity, podniosą standard składów, tak aby jak najlepiej odpowiadały na potrzeby i oczekiwania pasażerów. W zmodernizowanych pociągach pasażerowie skorzystają m.in. z klimatyzacji, wygodnych foteli i Wi-Fi. Każde miejsce będzie miało dostęp do gniazdka elektrycznego. Ponadto w każdym składzie zostaną zainstalowane wzmacniacze sygnału komórkowego oraz po dwie maszyny vendingowe z napojami i przekąskami. Pojazdy będą również dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo w każdym składzie będzie miejsce przeznaczone do przewozu rowerów. Zmodernizowane pojazdy zostaną lepiej wygłuszone, co pozytywnie wpłynie na komfort podróży. Unowocześnione pociągi mają planowo być wykorzystywane głównie na trasach Wrocław – Lublin i Wrocław – Kielce.

Prace modernizacyjne wykona konsorcjum PESY i ZNTK Mińsk Mazowiecki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ED74
PKP Intercity
Kraków
Przemyśl
 • Michał Piwowarczyk – 29.07.2019

  To coś się nadaje do ruchu regionalnego a nie na kursy dalekobieżne...

 • Wojtek Darocha – 29.07.2019

  Idealne na warszawa - uć.

 • Sławomir Gugała – 29.07.2019

  A co im dolega to są kilku letnie pociągi.A tyle wagonow stoi na Olszynce Grochowskiej czekaja na modernizacje czy jak.?

 • Łukasz Bester – 29.07.2019

  I cyk dziś ZKA na Galicji :D

 • mechanik – 01.08.2019

  I po jaką cholerę było to uruchamiać...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.