TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

EcoDesiro dla OBB zaprezentowany w Wiedniu
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.04.2019 12:20:05
EcoDesiro dla OBB zaprezentowany w Wiedniu

Koleje Austriackie OBB i Siemens zaprezentowali w Wiedniu prototypowy pojazd Desiro Eco ML, zasilany bateriami.

Koleje Austriackie OBB i Siemens zaprezentowali w Wiedniu prototypowy pojazd Desiro Eco ML, zasilany bateriami.

Taki pojazd był pokazywany na ubiegłorocznych targach w Berlinie, teraz pojawił się przy okazji kongresu transportu publicznego w austriackiej stolicy. Skład jest rezultatem współpracy Siemensa z przewoźnikiem w zakresie inwestowania w przyszłość transportu osobowego. Obie firmy pracują nad kolejowym napędem elektro-hybrydowym, czego rezultatem jest ten pojazd.

Cityjet eco ma być alternatywą na niezelektryfikowane linie kolejowe, dotychczas obsługiwane przez lokomotywy z silnikiem diesla. Silnik elektryczny charakteryzuje się o połowę mniejszą emisją dwutlenku węgla w porównaniu z dieslami. Zestaw składa się z trzech członów. Jego ładowanie można wykonać na odcinkach zelektryfikowanych. Pociąg zostanie przetestowany w drugiej połowie tego roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
OBB
Desiro
Siemens
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.