TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dziś umowa Stadler – Koleje Mazowieckie [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.01.2018 13:39:50 11 komentarzy
Dziś umowa Stadler – Koleje Mazowieckie

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl dziś Koleje Mazowieckie podpiszą umowę ze Stadlerem na dostawę do 71 ezt-ów.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl Koleje Mazowieckie podpisały dziś ze Stadlerem umowę na dostawę do 71 Flirtów.

W uroczystości udział wzięli szefowie obu spółek, a także Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Poniżej podpisanie umowy okiem naszej kamery. Transmisję live mogliście śledzić na naszym profilu Facebookowym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Koleje Mazowieckie
ezt
 • Podatnik i Sponsor – 17.01.2018

  To naprawdę żałosne, że KM nie czekają do ostatecznego rozstrzygnięcia przez Sąd. Niech wygra najlepszy ale uczciwie! Sztuczki z utajnianiem części oferty, która podlega punktacji i nie może być weryfikowalna przez konkurencję to element niejasnej gry, którą sąd powinien rozjaśnić.

 • zeus04 – 17.01.2018

  I to się do prasy nadaje. Skandal!

 • Robert – 17.01.2018

  Cieszę się że wygrał Stadler. Flirty to bardzo dobre pociągi. KM ma je od 2008 i spisują się świetnie, a co do Pesy i Newagu, no cóż zamówień będzie w przyszłości jeszcze wiele.

 • zeus04 – 17.01.2018

  Jeszcze nie wygrał. Pomiary przedstawione w KIO były niemiarodajne i nie dotyczyły taboru przewidzianego do przyszłych dostaw.

 • Robert – 17.01.2018

  A zatem zobaczymy. Mam jednak nadzieje że wynik w sądzie będzie również taki sam jak KIO.

 • zeus04 – 17.01.2018

  Czyli biada fizyce, bo racja musi być po naszej stronie?

 • antysyf – 17.01.2018

  KM mogą podpisac umowe,bo skarga do sądu nie blokuje podpisania umowy. Ale! W przypadku wygranej w sądzie KM bedzie musiało zaplacic korzysci utracone.

 • Ada, – 17.01.2018

  Czyli w razie przegranej w sądzie i tak KM nic nie zapłacą, bo Pesa nie ma środków finansowych na realizację takiego zamówienia i nie byłaby w stanie go wykonać.

 • Robert – 17.01.2018

  @zeus04Napisałem że mam nadzieje że wygra Stadler, a nie że wykluczam inne rozwiązania np. takie że okaże się że Newag miał racje. Czytaj uważnie.

 • jatal – 17.01.2018

  @ AdaPo raz kolejny przypominam (co często robiłem w "przypadku krakowskim") że w sprawach prawnych rozpatruje się stan na moment sporu a nie późniejszy w którym wszystko jest zmienione i już "wiadome".Odszkodowanie należy się za UTRACONE korzyści a nie za wywalczoną w sądzie realizację. Późniejsza sytuacja wykonawcy nie ma znaczenia. Należne odszkodowanie może wchodzić nawet w skład jego masy upadłości.Poza tym - w tym przypadku zawarto jedynie umowę ramową bez realizacyjnej co w sumie oznacza tylko imprezę PRową bez żadnych konsekwencji prawnych.W sądzie można też uzyskać zabezpieczenie przed zawarciem umowy realizacyjnej w formie zakazu jej zawarcia.

 • ech... – 18.01.2018

  @jatal Pora aby w końcu do ciebie dotarło, że twoje poszczekiwanie tyle są warte co twoja jazda po "przypadku krakowskim". Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!