TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dziś umowa Stadler – Koleje Mazowieckie [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.01.2018 13:39:50 11 komentarzy
Dziś umowa Stadler – Koleje Mazowieckie

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl dziś Koleje Mazowieckie podpiszą umowę ze Stadlerem na dostawę do 71 ezt-ów.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl Koleje Mazowieckie podpisały dziś ze Stadlerem umowę na dostawę do 71 Flirtów.

W uroczystości udział wzięli szefowie obu spółek, a także Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Poniżej podpisanie umowy okiem naszej kamery. Transmisję live mogliście śledzić na naszym profilu Facebookowym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Koleje Mazowieckie
ezt
 • Podatnik i Sponsor – 17.01.2018

  To naprawdę żałosne, że KM nie czekają do ostatecznego rozstrzygnięcia przez Sąd. Niech wygra najlepszy ale uczciwie! Sztuczki z utajnianiem części oferty, która podlega punktacji i nie może być weryfikowalna przez konkurencję to element niejasnej gry, którą sąd powinien rozjaśnić.

 • zeus04 – 17.01.2018

  I to się do prasy nadaje. Skandal!

 • Robert – 17.01.2018

  Cieszę się że wygrał Stadler. Flirty to bardzo dobre pociągi. KM ma je od 2008 i spisują się świetnie, a co do Pesy i Newagu, no cóż zamówień będzie w przyszłości jeszcze wiele.

 • zeus04 – 17.01.2018

  Jeszcze nie wygrał. Pomiary przedstawione w KIO były niemiarodajne i nie dotyczyły taboru przewidzianego do przyszłych dostaw.

 • Robert – 17.01.2018

  A zatem zobaczymy. Mam jednak nadzieje że wynik w sądzie będzie również taki sam jak KIO.

 • zeus04 – 17.01.2018

  Czyli biada fizyce, bo racja musi być po naszej stronie?

 • antysyf – 17.01.2018

  KM mogą podpisac umowe,bo skarga do sądu nie blokuje podpisania umowy. Ale! W przypadku wygranej w sądzie KM bedzie musiało zaplacic korzysci utracone.

 • Ada, – 17.01.2018

  Czyli w razie przegranej w sądzie i tak KM nic nie zapłacą, bo Pesa nie ma środków finansowych na realizację takiego zamówienia i nie byłaby w stanie go wykonać.

 • Robert – 17.01.2018

  @zeus04Napisałem że mam nadzieje że wygra Stadler, a nie że wykluczam inne rozwiązania np. takie że okaże się że Newag miał racje. Czytaj uważnie.

 • jatal – 17.01.2018

  @ AdaPo raz kolejny przypominam (co często robiłem w "przypadku krakowskim") że w sprawach prawnych rozpatruje się stan na moment sporu a nie późniejszy w którym wszystko jest zmienione i już "wiadome".Odszkodowanie należy się za UTRACONE korzyści a nie za wywalczoną w sądzie realizację. Późniejsza sytuacja wykonawcy nie ma znaczenia. Należne odszkodowanie może wchodzić nawet w skład jego masy upadłości.Poza tym - w tym przypadku zawarto jedynie umowę ramową bez realizacyjnej co w sumie oznacza tylko imprezę PRową bez żadnych konsekwencji prawnych.W sądzie można też uzyskać zabezpieczenie przed zawarciem umowy realizacyjnej w formie zakazu jej zawarcia.

 • ech... – 18.01.2018

  @jatal Pora aby w końcu do ciebie dotarło, że twoje poszczekiwanie tyle są warte co twoja jazda po "przypadku krakowskim". Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.