TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dziś pięć składów zastępczych za ED250. Jeden z wózkiem barowym…
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.01.2018 09:53:26
Dziś pięć składów zastępczych za ED250. Jeden z wózkiem barowym…

Kłopoty PKP Intercity z ED250 zmuszają przewoźnika do uruchomienia dodatkowych składów wagonowych.

Kłopoty PKP Intercity z ED250 zmuszają przewoźnika do uruchomienia dodatkowych składów wagonowych.

Na dziś, według zapowiedzi, ze strony internetowej spółki zaplanowano ich pięć. W jednym pociągu zabraknie wagonu restauracyjnego. Będzie za to … wózek barowy.

Jako ciekawostkę warto przytoczyć fakt, że na niedyspozycji Pendolino stracili także pasażerowie Łodzianina. To właśnie wagony kursujące w tym składzie zostały awaryjnie ściągnięte do obsługi pociągów kursujących za ED250. A to skutkuje zestawieniem Łodzianina z nieco gorszych wagonów.

PKP Intercity poinformowały, że dziś, 25 stycznia 2018 roku z przyczyn technicznych następujące pociągi EIP będą prowadzone zastępczymi składami wagonowymi:

- pociąg EIP 4100 relacji Bielsko Biała – Warszawa Wschodnia w zestawieniu: 1 wagon klasy pierwszej, oraz 7 wagonów klasy drugiej. Brak wagonu przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością na wózkach inwalidzkich oraz wagonu restauracyjnego. Obsługa tylko z wózka mini-barowego.

- pociąg EIP 5300 relacji Gdynia Główna – Kraków Główny w zestawieniu: 1 wagon klasy pierwszej oraz 6 wagonów klasy drugiej. Pociąg prowadzi wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością na wózkach inwalidzkich oraz wagon restauracyjny.

- pociąg EIP 3800 relacji Kraków Główny - Kołobrzeg w zestawieniu: 1 wagon klasy pierwszej oraz 6 wagonów klasy drugiej. Pociąg prowadzi wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością na wózkach inwalidzkich oraz wagon restauracyjny.

- pociąg EIP 5400 relacji Gdynia Główna – Gliwice w zestawieniu: 1 wagon klasy pierwszej oraz 6 wagonów klasy drugiej. Pociąg prowadzi wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością na wózkach inwalidzkich oraz wagon restauracyjny.

- pociąg EIP 4504 relacji Gliwice - Gdynia Główna w zestawieniu: 1 wagon klasy pierwszej oraz 6 wagonów klasy drugiej. Pociąg prowadzi wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością na wózkach inwalidzkich oraz wagon restauracyjny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Pendolino
ED250
wagon