TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dziś nie poznamy oferentów w przetargu na szt-y dla PR
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.01.2017 09:44:01
Dziś nie poznamy oferentów w przetargu na szt-y dla PR

Dziś mieliśmy poznać oferentów w przetargu na dostawę spalinowych zespołów trakcyjnych dla Przewozów Regionalnych. Nie poznamy.

Dziś mieliśmy poznać oferentów w przetargu na dostawę spalinowych zespołów trakcyjnych dla Przewozów Regionalnych. Nie poznamy.

Przewoźnik bowiem zmienił termin składania ofert, wydłużając go o tydzień. Nowa data to 2 lutego 2017 roku.

Przypomnijmy, że zamówienie dotyczy dostawy trzech nowych dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych. Pojazdy będą przeznaczone do realizacji pracy przewozowej w ruchu regionalnym na różnych kategoriach linii kolejowych o wysokości peronów 300-760 mm. Wykonawca w ramach zamówienia zobligowany będzie do dokonania przeszkolenia, a następnie certyfikowania przedstawicieli zamawiającego w zakresie utrzymania pojazdów na poziomach utrzymania od P1 do P4.

Dostarczane pojazdy powinny spełniać ogólne wymagania w zakresie przystosowania do ruchu regionalnego przy spełnieniu warunku znacznych oszczędności w kosztach uruchamianych pociągów z uwagi na wykorzystanie tańszego lekkiego taboru. Do głównych cech pojazdów, wymaganych przez zamawiającego należy zaliczyć m.in.: zastosowanie ekonomicznych silników spalinowych nowej generacji o niskim zużyciu paliwa, klimatyzacja kabiny maszynisty i części pasażerskiej, monitoring wnętrza pojazdu, tempomat.

Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, zgodnie z którym może zwiększyć liczbę dostarczonych pojazdów o maksymalnie dwa. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji, o którym mowa powyżej, zostanie podjęta nie później niż do dnia 15 lipca 2017 roku.

W międzyczasie odwołanie od warunków przetargowych złożył do KIO Newag. Ostatecznie zostało ono wycofane.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
szt
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.